MZ: Ministrowie są zdrowi

MZ: Ministrowie są zdrowi
Fot. @Ministerstwo Zdrowia (Twitter)

Po wykryciu koronawirusa u ministra środowiska Michała Wosia, wszystkie osoby mające z nim bezpośredni kontakt zostały poddane testom w kierunku COVID-19.

– W tym przypadku zadziałała standardowa procedura. Tutaj nie ma działań innych, niż te które normalnie wykonują służby sanitarne – zaznacza Łukasz Szumowski. – Wszystkie osoby, które miały bezpośredni kontakt z panem ministrem w okresie, w którym może wystąpić zarażenie, zostały zmapowane przez służby sanitarne – wskazuje minister zdrowia.

Poddano te osoby testom na obecność koronawirusa. Jak poinformował minister Szumowski, przed południem wpłynęły wyniki i wszystkie osoby z Rady Ministrów poddane testom są zdrowe.

Badaniom pod kątem koronawirusa poddane zostały także inne osoby mające kontakt z ministrem środowiska, m.in. kierowcy i ochroniarze.

– Osoby u których stwierdzono wynik ujemny, zostaną decyzją sanepidu zwolnione z kwarantanny i mogą dalej pracować – zaznacza minister zdrowia. – Do momentu wykonania testów, procedura kwarantanny jest dla wszystkich taka sama, tu nie ma żadnych odstępstw – dodaje.

Fot. @Ministerstwo Zdrowia (Twitter) / arch.
Print Friendly, PDF & Email