MZ: Do dziś przeciw COVID-19 zaszczepiono w Polsce ponad 457 tys. osób

MZ: Do dziś przeciw COVID-19 zaszczepiono w Polsce ponad 457 tys. osób
Fot. Pixabay

Resort zdrowia poinformował, że liczba osób, które przyjęły szczepionkę przekroczyła 457 tysięcy.

Po godz. 11:00 Ministerstwo Zdrowia przekazało, że do dziś pierwszą dawkę szczepionki przyjęły 457 303 osoby. W ciągu minionej doby zaszczepiono 19 428 osób.

Aktualnie w Polsce jest 1 080 630 dawek szczepionki. Do punktów medycznych dostarczono ich 559 410 (część szpitali węzłowych otrzymała już II dawkę). Do tej pory zutylizowano 1 369 dawek (chodzi m.in. o sytuację, w której np. fiolka spadnie lub zostanie uszkodzona w trakcie transportu). Do dziś zarejestrowano 131 niepożądanych odczynów poszczepiennych – 9 w ciągu minionej doby.

Dotychczas najwięcej osób zaszczepiono w województwie mazowieckim – 73 502.

Aktualnie trwają szczepienia tzw. „grupy zero”. Szczepionki przyjmują pracownicy szpitali węzłowych, pracownicy pozostałych podmiotów wykonujących działalność leczniczą, w tym stacji sanitarno-epidemiologicznych, pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej, pracownicy aptek, punktów aptecznych, punktów zaopatrzenia w wyroby medyczne, hurtowni farmaceutycznych, w tym firm transportujących leki, pracownicy uczelni medycznych i studenci kierunków medycznych, a także rodzice hospitalizowanych wcześniaków.

Wspomniana grupa mogła dokonywać zgłoszeń na szczepienia do 14 stycznia. Od piątku na szczepienia mogą zapisywać się osoby z tzw. „grupy pierwszej” – na początek te powyżej 80. roku życia. Szczepienia tej grupy mają ruszyć 25 stycznia.

MM
Print Friendly, PDF & Email