Müller: Nowy projekt ws. pandemii zostanie przedstawiony w środę lub czwartek

Müller: Nowy projekt ws. pandemii zostanie przedstawiony w środę lub czwartek
Fot. Krystian Maj / KPRM

Nowy projekt ustawy ws. walki z pandemią zostanie przedstawiony w środę lub czwartek – zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller. Poseł PiS Tomasz Latos zwracał uwagę na dłuższą ścieżkę legislacyjną projektów rządowych i nie wykluczył, że nowe rozwiązania zostaną zgłoszone do Sejmu przez posłów.

We wtorek w Kancelarii Premiera odbyło się spotkanie przedstawicieli rządu: premiera Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego z przedstawicielami partii politycznych ws. dalszej walki z pandemią COVID-19.

Rzecznik rządu zapowiedział na briefingu prasowym przygotowanie na bazie postulatów opozycji, a także pomysłów, które pojawiły się w rządzie projekt ustawy, który ma uzupełnić rozwiązania z projektu ustawy o weryfikacji covidowej, tzw. lex Hoc.

Przekazał, że projekt zostanie przedstawiony w środę lub czwartek. Nie chciał jednak zdradzić jego szczegółów. – Pokazaliśmy opozycji, że może zgłosić swoje postulaty i chcemy je najpierw przeanalizować – dodał.

Szef sejmowej komisji zdrowia, poseł PiS Tomasz Latos podkreślił, że oczekiwaniem opozycji jest, by nowy projekt został zgłoszony przez rząd. – Takie, oczywiście, są deklaracje, ale pamiętajmy, że w tym wszystkim jest też kwestia czasu. Projekty rządowe mają dłuższą ścieżkę legislacyjną, stąd nie wykluczam, ale też nie przesądzam tego, że być może w porozumieniu z rządem będzie to ponownie projekt poselski – przekazał. (PAP)

Aleksandra Rebelińska, Jakub Borowski
Print Friendly, PDF & Email