Müller: Na bieżąco koordynujemy działania pomiędzy poszczególnymi województwami

Müller: Na bieżąco koordynujemy działania pomiędzy poszczególnymi województwami
Fot. Pixabay

Na bieżąco koordynujemy działania pomiędzy poszczególnymi województwami. Już teraz zespoły medyczne decydują się na to, żeby przewieźć pacjentów do innych województw, jeżeli to jest konieczne – powiedział w poniedziałek rzecznik rządu Piotr Müller.

Müller został zapytany na poniedziałkowej konferencji prasowej, jakie ruchy wykonuje obecnie rząd, by każda osoba, która ciężko choruje na COVID-19 i zadzwoni po pomoc, tę pomoc faktycznie otrzymała.

Rzecznik rządu wskazywał, że powstał system szpitali tymczasowych. – Dziś te szpitale są używane praktycznie we wszystkich miejscach w kraju. Jedyną barierą dla ich szerokiego używania jest kwestia kadry medycznej. Bo infrastruktura, jeżeli chodzi o łóżka i respiratory jest dostępna. Największym ograniczeniem jest dostępność kadr medycznych, ich odpowiednie rozłożenie – mówił.

Müller poinformował, że w poniedziałek odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z wojewodami. – Tam również na bieżąco koordynujemy działania pomiędzy poszczególnymi województwami. Już teraz jest tak, że poszczególne zespoły medyczne decydują się na to, żeby przewieźć pacjentów do innych województw, jeżeli to jest konieczne tak, aby odciążyć system medyczny danego województwa – wskazywał. Zapewnił też o gotowości użycia transportu lotniczego w celu relokacji pacjentów. (PAP)

Aleksandra Rebelińska
Print Friendly, PDF & Email