Müller: Jest ryzyko, że obostrzenia epidemiczne będą dalej idące

Müller: Jest ryzyko, że obostrzenia epidemiczne będą dalej idące
Fot. Anna Shvets / Pexels

Jest ryzyko, że obostrzenia epidemiczne będą dalej idące, sytuacja jest bardzo trudna – powiedział w piątek rzecznik rządu Piotr Müller. Jak zaznaczył, odpowiedzią na wzrost zachorowań byłby szerszy zakres szczepień przeciw COVID-19.

Rzecznik rządu pytany był w TVP Info, czy planowane są kolejne obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa. – Sytuacja jest bardzo trudna. Tym bardziej te informacje o potencjalnych nowych mutacjach wirusa również są niepokojące – zaznaczył.

– Nie wykluczę sytuacji takiej, że np. obostrzenia mogłyby być dalej idące. Wręcz mogę powiedzieć, że takie ryzyko istnieje, dlatego że po prostu cały czas widzimy bardzo dużą liczbę osób, które chorują, i bardzo dużą liczbę osób, które umierają niestety – podkreślił Müller.

Zwrócił uwagę, że odpowiedzią na to byłby szerszy zakres szczepień. – Dlatego są te nasze apele, akcje informacyjne, wszystkie działania, które do tego zachęcają – tłumaczył rzecznik rządu.

Stąd też, jak dodał, stopniowo wprowadzane są restrykcje, których celem jest ograniczenie mobilności społecznej i możliwości rozprzestrzeniania choroby. (PAP)

Agnieszka Ziemska
Print Friendly, PDF & Email