Müller: Decyzja o powrocie dzieci do szkół – na początku przyszłego tygodnia

Müller: Decyzja o powrocie dzieci do szkół – na początku przyszłego tygodnia
Fot. Beata Misztal

Decyzja o powrocie dzieci do nauki stacjonarnej w szkołach od 10 stycznia zapadnie na początku przyszłego tygodnia, kiedy to poznamy najnowsze dane epidemiczne – przekazał w piątek rzecznik rządu Piotr Müller.

Rzecznik rządu na konferencji prasowej pytany był, czy 10 stycznia dzieci wrócą do nauki stacjonarnej w szkołach.

– Te informacje pewnie na początku stycznia będą już jasne. W tej chwili mamy określony termin, do którego są ograniczenia w edukacji. Liczę na to, i mam taką ogromną nadzieję, że nie będzie potrzeby przedłużać tego czasu – powiedział Müller.

Z drugiej strony – jak zastrzegł – podejmowanie takich decyzji nie jest łatwe. – Myślę, że na początku przyszłego tygodnia wszystko będzie jasne, bo wtedy też poznamy najnowsze dane epidemiczne i taką decyzje w sposób odpowiedzialny będzie można podjąć – podkreślił.

Od 20 grudnia do 9 stycznia zawieszone są zajęcia stacjonarne w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Wprowadzona została nauka zdalna. Ograniczenie pracy stacjonarnej nie obejmuje przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego. (PAP)

Karolina Kropiwiec, Marcin Jabłoński
Print Friendly, PDF & Email