MPK Łódź z nowymi pojazdami do przewozu osób niepełnosprawnych. To trzy nowe auta

MPK Łódź z nowymi pojazdami do przewozu osób niepełnosprawnych. To trzy nowe auta
Fot. UM Łódź

Trzy nowe samochody trafiły do Zakładu Przewozu Osób Niepełnosprawnych MPK Łódź. Usprawnią one m.in. dojazd dzieciom z niepełnosprawnościami do szkół, lekarzy do pacjentów oraz ośrodków rehabilitacyjnych.

Nowe pojazdy to MAN TGE 3.140. Samochody przystosowane są do przewozu osób z niepełnosprawnościami, w tym poruszających się na wózkach. Wyposażone są m.in. w windy ułatwiające wprowadzenie wózków do przestrzeni pasażerskiej oraz wysuwane progi.

– Z naszych usług korzystają zarówno klienci instytucjonalni, jak i indywidualni. Współpracujemy ze szkołami, ośrodkami rehabilitacji, warsztatami terapii zajęciowej, placówkami szkolno-wychowawczymi, placówkami opiekuńczymi, stowarzyszeniami i wieloma innymi organizacjami – mówi Adam Siciński, kierownik Zakładu Przewozu Osób Niepełnosprawnych MPK-Łódź. – Sprawność pojazdów jest dla nas bardzo ważna, bo realizujemy przewozy przez siedem dni w tygodniu w godz. 6:00 – 22:00.

Usługi są realizowane w relacji „drzwi – drzwi”, gwarantując pełną obsługę, włącznie z transportem osób na wózkach po schodach. Osoba niepełnosprawna znajduje się pod opieką wykwalifikowanych pracowników pomagających w sprawnym i bezpiecznym przemieszczaniu się z miejsca zamieszkania do pojazdu, w czasie podróży i z pojazdu do miejsca docelowego.

Zakład Przewozu Osób Niepełnosprawnych do tej pory dysponował 21 pojazdami z czego: 17 marki FIAT Ducato oraz 4 marki Citroen Jumper wymienionymi w styczniu 2020 roku i w pełni przystosowanymi do przewozu osób niepełnosprawnych. W ciągu ostatnich czterech lat spółka wymieniła 80% taboru.

UM Łódź
Print Friendly, PDF & Email