Motyle 2019 przyznane

Motyle 2019 przyznane
Fot. Adminstrator

Europejski Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja” to wiele niezwykłych spotkań i jeszcze więcej pozytywnego przekazu prosto z ekranu. Które z festiwalowych propozycji doczekały się wyróżnienia?

Europejski Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja” w tym roku odbył się po raz szesnasty. Filmowym projekcjom w blisko trzydziestu polskich miastach oraz Parlamencie Europejskim towarzyszyły różne wydarzenia, m.in. panele dyskusyjne, warsztaty, gry integracyjne, spotkania z twórcami i happeningi.

– Dziękujemy za wspaniałe, mądre spotkania na scenie i poza nią. Życzliwość, uśmiech, wrażliwość. Za pełne sale, cenne uwagi, sugestie i komentarze, które zawsze są dla nas inspiracją do jeszcze wnikliwszego i uważniejszego spojrzenia na sprawy osób z niepełnosprawnością – podziękowali uczestnikom organizatorzy festiwalu.

Zwieńczeniem wydarzenia są nagrody „Motyle”, przyznawane najlepszym produkcjom. W tym roku w skład jury weszli: Piotr Wereśniak (przewodniczący), Małgorzata Sobieszczańska, Jowita Budnik, Marzena Trybała oraz Petro Aleksowski. Komisja konkursowa przyznała nagrody główne oraz wyróżnienia.

Poniżej prezentujemy listę zwycięskich filmów w trzech kategoriach:

FILM FABULARNY:

· nagroda główna: „Mam na imię Pietia” (Daria Binevskaya)

FILM DOKUMENTALNY:

· nagroda główna: „Połączeni” (reż. Aleksandra Maciejczyk)

· wyróżnienia:

o „Projektanci” (reż. Otoxo Productions)

o „Znak miłości” (reż. Elad Cohen, Iris Ben Moshe)

o „Szczęśliwi razem” (reż. Yen Kung Kuo)

o „Fale uderzeniowe” (reż. Kineret Hay-Gillor)

FILM AMATORSKI:

· nagroda główna: „Superhero” (reż. Dariusz Janiczak)

· wyróżnienie: „Kolor życia” (reż. Michael Njoroge).

Film „Superhero” został doceniony podwójnie – przyznano mu także nagrodę jury młodzieżowego. Publiczność wyróżniła także film „Rycerz Stefan” w reżyserii Agnieszki Kozaczki-Gralak.

O elbląskiej odsłonie Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja” można przeczytać TUTAJ i TUTAJ

Oprac. MS
Źródło i fot.: integracjatyija.pl
Print Friendly, PDF & Email