MotoMikołaje rozdawały prezenty

MotoMikołaje rozdawały prezenty
Marta SD

W niedzielę, 5 grudnia elbląskie ulice zaroiły się od Mikołajów i to dość nietypowych, bo na motorach, którzy śpieszyli być wręczyć prezenty oraz słodycze swoim podopiecznym.

– Cieszymy się, że z roku na rok udaje nam się zebrać coraz większe kwoty. Potrzeby bowiem cały czas są duże. Inne mają dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych, inne z kolei dzieci z niepełnosprawnościami z DPS na Kasparzaka. Tym pierwszym, poza słodyczami oczywiście, przydaje się bardziej sprzęt, tym drugim, artykuły higieniczne i środki chemiczne – podkreśla Adrianna Kamieńska, motocyklistka z Elbląga i jedna z organizatorek akcji.

Fot. Marta SD

Najpierw MotoMikołaje zawitali do placówki przy ul. Mazurskiej, do której trafiła suszarka i odkurzacz piorący. Potem udali się na Kasprzaka, gdzie zawieźli m. in. wałki do rehabilitacji, poduszki przeciwodleżynowe i krążki przeciwodleżynowe do pieluch, pieluchy, obiadki, deserki, ręczniki oraz środki chemiczne. Następnie odwiedzili dzieci w Szpitalu Wojewódzkim, a na koniec placówkę przy ul. Chrobrego.

– Ostatecznie zamiast jednej, udało nam się tam zakupić dwie mikrofalówki. Jedną nową, a drugą używaną dla dziecka, które opuściło już placówkę i próbuje się usamodzielnić – podsumowuje Adrianna Kamieńska.

MotoMikołaje będzie można jeszcze zobaczyć dzisiaj, 6 grudnia na elbląskiej starówce podczas rozświetlenia choinki.

AG
Print Friendly, PDF & Email