Motoambulans zasilił włocławskie pogotowie ratunkowe

Motoambulans zasilił włocławskie pogotowie ratunkowe
Fot. Adminstrator

Dużo szybsze dotarcie ratownika medycznego do osoby potrzebującej pomocy to najważniejsza zaleta motoambulansu, który od początku maja dołączy do zespołu ratownictwa medycznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. bł. księdza Jerzego Popiełuszki we Włocławku. Wczoraj (29 kwietnia) odbyło się przekazanie jednostki.

Dzięki nowemu motocyklowi szpital będzie mógł dużo skuteczniej udzielać pierwszej pomocy mieszkańcom Włocławka i rejonu włocławskiego. Ratownik na motocyklu będzie mógł szybciej dotrzeć na miejsce zdarzenia, w szczególności w sytuacji zdarzeń w godzinach szczytu komunikacyjnego, karambolu na autostradzie i innego zatłoczonego samochodami miejsca. Motocykl jest w stanie przebić się przez korki, dotrzeć do poszkodowanych. Podczas, gdy standardowy ambulans jest w trakcie docierania na miejsce, ratownik-motocyklista może dokonać już oceny sytuacji, podjąć akcję reanimacyjną, czy przekazać relację z miejsca wydarzenia dyspozytorowi, który będzie mógł podjąć dalsze decyzje czy konieczne jest wysłanie jednego czy np. większej ilości zespołów i jakiego rodzaju.

Zakupiony ze środków własnych szpitala motocykl Yamaha Tracer 700 został dostosowany i wyposażony w elementy uprawniające do jazdy jako pojazd uprzywilejowany. Dla motocykla przygotowano garaż, przeprowadzono również szkolenia z jego obsługi. Pojazdem kierować będą przeszkoleni w zakresie prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych ratownicy.

Fot. Materiały WSS we Włocławku
Źródło: kujawsko-pomorskie.pl
Print Friendly, PDF & Email