Mosina: Urząd otwarty dla niewidomych

Mosina: Urząd otwarty dla niewidomych
Fot. materiały prasowe

Jakub Modrzyński, pracownik Urzędu Miejskiego w Mosinie, został zwycięzcą wojewódzkiego etapu tegorocznej edycji ogólnopolskiego konkursu IDOL organizowanego przez Fundację Szansa Dla Niewidomych, w kategorii „Urząd otwarty dla niewidomych”. W Centrum Kultury Zamek, podczas specjalnej konferencji odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom regionalnym.  

Fundacja Szansa dla Niewidomych co roku nagradza w ten sposób osoby i instytucje, które wspierają i dostosowują się do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących. W tym roku tytuł IDOLA przyznawany jest w 5 kategoriach (Środowisko, Media, Urząd otwarty dla niewidomych, Edukacja, Instytucja/Placówka kultury/Firma). Konkurs podzielono na dwa etapy: wojewódzki i krajowy. I miejsce w kategorii „Urząd otwarty dla niewidomych”, zdobył Jakub Modrzyński, pracownik naszego magistratu. Zwycięzcami pozostałych zostali Piotr Żytnicki, Wyższa Szkoła Bankowa, Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie oraz Agnieszka Sukiennik z Fundacji Aktywizacja.

Jakub Modrzyński w Urzędzie Miejskim w Mosinie pracuje w Referacie Promocji i Kultury, pełni jednocześnie funkcję koordynatora ds. dostępności. 

– Jako koordynator ds. dostępności, staram się, żeby instytucja, w której pracuję i z której na co dzień korzysta wielu mieszkańców naszej gminy stawała się coraz bardziej dostępna. Nie jest to zadanie łatwe, ale każda nawet najdrobniejsza bariera, którą udaje się zlikwidować w przestrzeni publicznej daje wielką satysfakcję i radość – wyjaśnia tegoroczny laureat etapu wojewódzkiego.

W konferencji wziął udział również Burmistrz Przemysław Mieloch, który przedstawił uczestnikom rolę samorządu we wsparciu osób niewidomych. W swoim wystąpieniu Przemysław Mieloch podkreślił, że bardzo ważnym elementem są fundusze, dzięki którym możliwe są zmiany.

– Nie udźwigniemy ciężaru zmian opierając się tylko na własnych budżetach, a przy umiejętnym gospodarowaniu środkami postęp ten będzie trwał dziesięciolecia. W ostatnim czasie pojawiło się kilka ciekawych projektów wspierających proces dostępności z zabezpieczeniem środków na granty i mam ogromną nadzieję, że będzie ich coraz więcej – podkreślił Burmistrz.

Cała relacja video z uroczystości->REHA 2021 w POZNANIU

UM Mosina
Print Friendly, PDF & Email