Monarchia Dziecięca - rządy dzieci

Monarchia Dziecięca - rządy dzieci
Fot. Adminstrator

Już 1 czerwca w kinie „Światowid” rozpocznie się Festiwal Filmów dla Dzieci ”Dziecięce Oskary”. Tradycyjnie festiwal połączony jest z Monarchią Dziecięcą – a więc czasem, kiedy to rządy przejmują dzieci i to one są najważniejsze.

W tym roku panowanie dzieci będzie bardziej dosłowne – drugiego dnia festiwalu, czyli 2 czerwca, jurorzy oraz zwycięzcy plebiscytu „Mała Księżniczka, Mały Książę”, organizowanego przez Gazetę Olsztyńską i Dziennik Elbląski, odwiedzą ratusz, aby na chwilę zasiąść w fotelu Prezydenta Miasta Elbląga Henryka Słoniny.

Wizyta dzieci i spotkanie w gabinecie Prezydenta przewidziane jest na godzinę 14.00 – mówi Natalia Klonowska z centrum kultury „Światowid”. – Drogę od „Światowida” do Urzędu Miejskiego pokonamy w barwnym, uroczystym pochodzie. Przejęcie rządów przez dzieci będzie oczywiście chwilowe i bardzo symboliczne, ale jurorzy festiwalu już nie mogą się go doczekać.

Tego samego dnia o godz. 17.00 odbędzie się drugi pokaz w ramach Festiwalu ”Dziecięce Oskary”. Zobaczyć będzie można film ”Księżniczka słońca”. W czasie projekcji widzowie przeniosą się w czasie do dawnego Egiptu i będą mogli obserwować przygody głowy Państwa.

Czy wizyta w gabinecie Prezydenta skłoni dzieci do refleksji nad tym, jak ciężka jest praca najważniejszej osoby w mieście i czy ”panowanie” jest łatwym zajęciem przekonamy się już 2 czerwca w czasie ”Dziecięcych Oskarków” – podsumowuje Natalia Klonowska.

Cena biletu na film wynosi 5 zł.  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 3704

Print Friendly, PDF & Email