Mołdawia zaprzecza, że zatwierdziła rosyjskiego Sputnika V

Mołdawia zaprzecza, że zatwierdziła rosyjskiego Sputnika V
Fot. Pixabay

Mołdawia nie zarejestrowała jeszcze rosyjskiej szczepionki Sputnik V przeciwko COVID-19, powiedziała w piątek sekretarz prasowa prezydent Mai Sandu, zaprzeczając oświadczeniu twórców szczepionki, że została zatwierdzona w Mołdawii.

Mołdawia nie zarejestrowała jeszcze rosyjskiej szczepionki Sputnik V przeciwko COVID-19, powiedziała w piątek sekretarz prasowa prezydent Mai Sandu, zaprzeczając oświadczeniu twórców szczepionki i byłego prezydenta Mołdawii.

Rosyjski Fundusz Inwestycji Bezpośrednich, dysponent Sputnika V i były prezydent Mołdawii Igor Dodon poinformowali wcześniej media, że szczepionka został zatwierdzona przez mołdawskie władze.

Rzecznik prasowa Sorina Stefirta powiedziała dziennikarzom, że szczepionka Sputnik V zostanie zatwierdzona w Mołdawii dopiero po jej zarejestrowaniu przez Światową Organizację Zdrowia.

Zdaniem byłego prezydenta Dodona proces, związany z produkcją szczepionki na zachodzie przypomina wyścig zbrojeń. W wywiadzie dla agencji TASS były prezydent powiedział: Nie wierzę zachodnim odpowiednikom, które zostały szybko wynalezione, aby pokazać, że istnieje nie tylko rosyjska szczepionka.

Mołdawia prowadzi rozmowy o dostawie szczepionek z Unią Europejską. (PAP)

Print Friendly, PDF & Email