Moja firma i praca w Poznaniu – szkolenie dla obywateli Ukrainy

Moja firma i praca w Poznaniu – szkolenie dla obywateli Ukrainy
Fot. Pixabay

Jakie są prawa i obowiązki pracownika w Polsce? Gdzie szukać ofert pracy? Jak założyć działalność gospodarczą? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci podczas bezpłatnego szkolenia „Moja firma i praca w Poznaniu” skierowanego do obywatelek i obywateli Ukrainy.

Artykuł w j. ukraińskim: Моя фірма та робота в Познані.

Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek (23 maja) na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w godz. 9:00-16:00. Program obejmuje dwa bloki tematyczne: „Moja firma w Poznaniu” i „Moja praca w Poznaniu”, podczas których każdy uczestnik uzyska szereg praktycznych informacji oraz porad dotyczących założenia działalności gospodarczej i podejmowania pracy na podstawie polskiego prawa.

W bloku poświęconym otwieraniu firmy zostanie omówiona procedura założenia działalności gospodarczej w Polsce. Podczas wydarzenia będzie można dowiedzieć się m.in., jakie należy spełnić warunki, by założyć własny biznes, jak go zaplanować, prawidłowo płacić podatki i składki ubezpieczeniowe oraz promować swoją firmę.

W trakcie części szkoleniowej dotyczącej zatrudnienia uczestnicy będą mogli się dowiedzieć, jak napisać CV oraz przygotować się do rozmowy z pracodawcą, gdzie szukać ofert zatrudnienia, jakie informacje powinna zawierać umowa o pracę oraz jakie są prawa, obowiązki pracownika i pracodawcy w Polsce.

W ramach akcji pojawi się także strefa doradcza, gdzie uczestnicy będą mogli skonsultować indywidualne sprawy z ekspertami oraz odbyć rozmowy z potencjalnymi pracodawcami.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny – nie trzeba się wcześniej rejestrować. Wszystkie wystąpienia prelegentów oraz prezentacje odbędą się w języku ukraińskim. Organizatorzy zapewniają również kącik zabaw dla dzieci wraz z profesjonalną opieką animatorów.

Szczegółowy program będzie dostępny na stronie www.poznan.pl/ua/.

Wydarzenie będzie transmitowane na miejskim kanale na platformie YouTube. Organizatorem jest Miasto Poznań.

JZ / UM Poznań
Print Friendly, PDF & Email