Modelka o dwóch kolorach ciała

Modelka o dwóch kolorach ciała
Fot. Instagram

W dzieciństwie nazywana była „krową” i „zebrą”, a dzisiaj jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych modelek na świecie. Winnie Harlow – czarnoskóra kobieta cierpiąca na bielactwo podbija światowe wybiegi mody.

Urodziła się 27 lipca 1994 roku w Kanadzie, jako Chantelle Brown-Young. W wieku 4 lat zdiagnozowano u niej przewlekłe bielactwo skóry, charakteryzujące się depigmentacją części skóry. W miejscowości, w której mieszkała była uznawana za „wybryk natury”. Napastowanie słowne doprowadziło do tego, że wiele razy zmieniała szkołę i porzuciła szkołę średnią. Przez opinię innych nienawidziła swojego ciała, ale z wiekiem zaakceptowała je. Jako dziecko marzyła, żeby zostać baletnicą, co później zmieniło się na rzecz modelingu. Gdy już pokochała swoje ciało i zauważyła, że nie jest one dziwne, a wyjątkowe, zaczęła zamieszczać zdjęcia na portalach społecznościowych z nadzieją, że ktoś z branży mody ją zauważy. Tak też się stało. Jej urodę doceniła Tyra Banks – gospodarz programu America’s Next Top Model. Znalazła jej zdjęcia na Instagramie i zaprosiła na casting do programu. Winnie przeszła eliminacje i została zawodniczką dwudziestej pierwszej edycji America’s Next Top Model. Pomimo tego, że nie wygrała go, otworzyło jej to drzwi do kariery.

Pozowała już dla takich marek jak: Desigual, Diesel i Swarovski. Współpracowała z wielkimi projektantami, jak np. Tommy Hilfiger. Jej twarz zobaczyć można było m.in. na okładkach magazynów „Elle”, „Vogue”, czy „Harper’s Bazaar”. Jednym z pierwszych teledysków, w którym wystąpiła, był „The One” JMSN. Pojawiła się też w teledysku do piosenki Eminema „Guts Over Fear”, a także u Black Eyed Peas wraz z innymi gwiazdami w „#WHERESTHELOVE” – odświeżeniu hitu „Where is the love?” w szczytnym celu. Do współpracy zaprosiła ją też znana artystka Beyoncé, podczas tworzenia szóstej płyty pt. „Lemonade”, określanej mianem „albumu wizualnego”.

Winnie Harlow jest niesamowicie odważna i świadoma swego ciała, przez co czuje się piękna. Dobrze pokazują to jej liczne zdjęcia na Instagramie w bikini i dołączenie do prestiżowego grona aniołków Victoria’s Secret! O wyróżnieniu Winni poinformowała we wrześniu na swoim Instagramie. Podzieliła się z fanami swoimi przeżyciami z dnia rekrutacji do prestiżowego grona „aniołków”. „Byłam załamana, nim weszłam na najbardziej stresujący casting w moim życiu” – napisała. Harlow przyznała, że tak bardzo bała się konfrontacji, że kazała kierowcy dwukrotnie objechać budynek, nim zdecydowała się wkroczyć do siedziby Victoria’s Secret.

Świat mody docenił jej wyjątkowość i stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych modelek na świecie. Dokonują się wielkie zmiany dotyczące standardów piękna i ona jest częścią tej zmiany.

Źródło: @winnieharlow (Instagram)
Fot. @winnieharlow (Instagram)
Print Friendly, PDF & Email