Mobilny punkt szczepień na Politechnice Białostockiej będzie działać do końca stycznia

Mobilny punkt szczepień na Politechnice Białostockiej będzie działać do końca stycznia
Fot. Pixabay

Do końca stycznia będzie działać mobilny punkt szczepień w specjalnych kontenerach na terenie kampusu Politechniki Białostockiej – podała w poniedziałek w komunikacie uczelnia. Można się tam szczepić przeciwko COVID-19 bez wcześniejszej rejestracji.

Pod koniec grudnia 2021 r. Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku, który jest organizatorem tego mobilnego punktu, informował, że punkt na Politechnice Białostockiej będzie działał do 14 stycznia 2022 r.

Uczelnia poinformowała w poniedziałek, że punkt będzie działał dłużej, bo szczepienia w tym miejscu cieszą się zainteresowaniem mieszkańców. Punkt otwarto 16 listopada, a do końca grudnia 2021 r. zaszczepiło się tam ponad 1,5 tys. osób.

Szczepienia w punkcie na Politechnice są prowadzone od poniedziałku do czwartku od 8:00 do 16:00, a w piątki od 10:00 do 18:00.

W woj. podlaskim działa ogółem ponad 300 punktów szczepień, gdzie można się szczepić przeciwko zakażeniu koronawirusem. Są wśród nich cztery punkty, gdzie – osoby uprawnione do szczepień – mogą pójść na szczepienie bez konieczności wcześniejszej rejestracji. Oprócz punktu na politechnice bez rejestracji można przyjść na szczepienie do punktu w galerii handlowej Alfa w Białymstoku, na terenie Podlaskiego Centrum Rolno-Towarowego w Białymstoku i w galerii handlowej Veneda w Łomży.

Działalność tych punktów była systematycznie wydłużana o kolejne miesiące. Podlaski Urząd Wojewódzki nie podaje na razie, czy punkty będą działać także w lutym.

Województwo podlaskie należy do regionów, gdzie zaszczepiło się najmniej mieszkańców. Z najnowszych danych przekazanych PAP przez Podlaski Urząd Wojewódzki wynika, że zaszczepionych przeciwko COVID-19 jest 45,5 proc. mieszkańców województwa. (PAP)

Izabela Próchnicka
Print Friendly, PDF & Email