Mistrzostwa Europy w rugby na wózkach przełożone na 2021 rok

Mistrzostwa Europy w rugby na wózkach przełożone na 2021 rok
Fot. Pixabay

Polski Związek Rugby na Wózkach wydał oświadczenie, w którym poinformował o przełożeniu Mistrzostw Europy dywizji B na 2021 rok.

– Zarząd Polskiego Związku Rugby na Wózkach informuje, że po konsultacjach ze Światową Federacją Rugby na Wózkach (IWRF) oraz ze Stowarzyszeniem Sportu Osób Niepełnosprawnych […] w oparciu o rekomendację IWRF podjął decyzję o przełożeniu Mistrzostw Europy dywizji B na rok 2021 – czytamy w oświadczeniu zarządu PZRnW.

Według planów nowym terminem ma być okres między 28 czerwca a 4 lipca 2021 roku. Powód takiej decyzji jest oczywisty – to zagrożenie związane z pandemią koronawirusa. Jedno pozostaje jednak niezmienione. Mistrzostwa odbędą się w Warszawie.

Jednocześnie zarząd PZRnW zaznacza, że kluby sportowe powinny stosować się do wytycznych rządowych dotyczących działalności sportowej.

Powołana została także specjalna Medyczna Grupa Doradcza w celu opracowania zaleceń dla rugby na wózkach inwalidzkich dotyczących powrotu do zawodów i zabawy. – PZRnW będzie na bieżąco komunikował rekomendacje światowej federacji – czytamy.

– Zarząd PZRnW wraz z trenerami i kierownikiem reprezentacji Polski przygotował nowy kalendarz zgrupowań pierwszej drużyny – zaznacza związek.

Polski Związek Rugby na wózkach poinformował jednocześnie, że plan powrotu reprezentacji do aktywności sportowej zostanie wdrożony w oparciu o rekomendacje Ministerstwa Sportu.

Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email