Mistrz odrabia straty. Historyczne zawody na Podkarpaciu!

Mistrz odrabia straty. Historyczne zawody na Podkarpaciu!
Fot. Borys Gogulski / Cyfrasport

Wisła Kraków wygrała III turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy i rozpoczęła odrabianie strat po słabszym początku sezonu. Mistrzowie Polski zdobyli komplet punktów w historycznych zawodach w Boguchwale, które zorganizowała Stal Rzeszów.

Biała Gwiazda po sukcesie w Lidze Mistrzów, jakim był awans do finału rozgrywek, w Boguchwale pokazała, że słaba inauguracja sezonu podziałała na nią otrzeźwiająco. Wisła pokonała wszystkich rywali, w tym lidera PZU Amp Futbol Ekstraklasy – Podbeskidzie Kuloodpornych Bielsko-Biała. – Liga Mistrzów była dla nas punktem zwrotnym. Zagraliśmy tam świetny ampfutbol i chcieliśmy przenieść tę formę na krajowe boiska, więc cieszę się, że to się udało – mówi Kamil Grygiel, zdobywca ośmiu bramek w Boguchwale, król strzelców oraz najlepszy zawodnik turnieju.

Fot. Borys Gogulski / Cyfrasport

– W meczu z Podbeskidziem Kuloodpornymi dokładnie podawaliśmy, prowokowaliśmy błędy rywali i wymuszaliśmy luki w ich obronie, a następnie z tego korzystaliśmy. Zbliżyliśmy się tym samym do naszego celu, jakim jest mistrzowo dające powtórny awans do Ligi Mistrzów, w której chcemy zrewanżować się za finałową porażkę z Etimesgutem Ankara – dodał Grygiel, który jest ostatnio w wybornej formie. We wspomnianej Lidze Mistrzów był czołową postacią rozgrywek, dwa tygodnie później został najlepszym graczem Amp Futbol Cup, a teraz potwierdził dyspozycję w Boguchwale.

Rozczarowany opuszcza za to Podkarpacie lider PZU Amp Futbol Ekstraklasy. – Skupialiśmy się na meczu z Wisłą, wydawało się, że wszystko mamy pod kontrolą, ale jeden błąd zburzył nam cały plan – tłumaczy Piotr Mizera. – Nadal jednak naszym jedynym celem jest mistrzostwo Polski – dodaje Paweł Skorka, który w meczu ze Stalą Rzeszów ustrzelił pierwszego w karierze hat-tricka.

Za zwycięzcę turnieju, choć nie zdobyła żadnego punktu, uważać może się również Stal Rzeszów, która zorganizowała znakomity turniej, który przyciągnął na trybuny liczną publiczność dopingującą zawodników. – To dla nas wyjątkowy turniej. W tym sezonie dopiero dołączyliśmy do PZU Amp Futbol Ekstraklasy, więc bardzo chcieliśmy pokazać się przed własną publicznością. Bardzo cieszymy się, że kibice dopisali, jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy nas wspierali i licznie pojawili się na trybunach IzoAreny w Boguchwale – mówi Marcel Zając, ampfutbolista Stali Rzeszów.

Fot. Borys Gogulski / Cyfrasport

Rzeszowski zespół od pierwszego meczu w lidze budzi sympatię kibiców ambitną postawą i ofensywną, jak na beniaminka, grą. – Jesteśmy nową drużyną, która powstała z całkiem nowych zawodników, wszystko jest dla nas nowe i cieszymy się, że widać, iż mnóstwo pracy, którą włożyliśmy, przynosi efekty – tłumaczy Zając.

Teraz ampfutbolistów czeka wakacyjna przerwa. Kolejny turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy odbędzie się 3-4 września w Krakowie.

III turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy 2022

SOBOTA 25 czerwca:

  • Stal Rzeszów – Warta Poznań 0:4
  • Nowe Technologie Różyca – Wisła Kraków 0:8
  • TSP Kuloodporni Bielsko-Biała – Warta Poznań 3:0
  • Stal Rzeszów – Wisła Kraków 0:11
  • TSP Kuloodporni Bielsko-Biała – Nowe Technologie Różyca 2:0

NIEDZIELA 26 czerwca:

  • Warta Poznań – Nowe Technologie Różyca 0:0
  • TSP Kuloodporni Bielsko-Biała – Wisła Kraków 0:2
  • Stal Rzeszów – Nowe Technologie Różyca 0:2
  • Wisła Kraków – Warta Poznań 3:1
  • Stal Rzeszów – TSP Kuloodporni Bielsko-Biała 0:10

Król Strzelców Turnieju: Kamil Grygiel (Wisła Kraków) – 8 goli

Najlepszy Zawodnik Turnieju: Kamil Grygiel (Wisła Kraków)

Najlepszy Bramkarz Turnieju: Igor Woźniak (Wisła Kraków)

Sponsor Tytularny ligi – PZU.

Rozgrywki dofinansowane są ze środków Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz PFRON.

Fot. Borys Gogulski / Cyfrasport
Print Friendly, PDF & Email