MEiN,Centrum GovTech oraz Intel wzmocnią kompetencje cyfrowe nauczycieli

MEiN,Centrum GovTech oraz Intel wzmocnią kompetencje cyfrowe nauczycieli
Fot. MEiN

Centrum GovTech oraz Intel zacieśnią współpracę, której celem jest rozwijanie kompetencji cyfrowych nauczycieli oraz doradztwo technologiczne w projektach edukacyjnych wykorzystujących technologie informacyjne. 14 kwietnia br. przedstawiciele Ministerstwa Edukacji i Nauki, GovTech oraz firmy Intel podpisali porozumienie w tej sprawie.

W ramach porozumienia o współpracy firma Intel będzie dostarczać najwyższej jakości materiały szkoleniowe i programy. Będzie również kształcić i certyfikować nauczycieli oraz mentorów. Dwie nowe inicjatywy edukacyjne: Intel® Skills for Innovation oraz skupiająca się na rozwoju Sztucznej inteligencji Intel® Digital Readiness pozwolą nauczycielom z obszarów wiejskich i miejsko-wiejskich rozwinąć swoje kompetencje cyfrowe.

– Sektor prywatny odgrywa kluczową rolę w rozwoju kompetencji cyfrowych. Dzięki współpracy jesteśmy w stanie odpowiadać na wyzwania, które stawia przed nami dzisiejszy szybko rozwijający się świat. Bardzo się cieszę, że będziemy mogli wspólnymi siłami działać na rzecz kadry nauczycielskiej –  podkreśla Justyna Orłowska, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech oraz pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej.

Pierwszy etap współpracy będzie obejmował szkolenie Intel® Skills for Innovation, w którym weźmie udział grupa nauczycieli. Uczestnicy otrzymają komputery przenośne wyposażone w najnowsze technologie bezpieczeństwa firmy Intel.

Nowe inicjatywy edukacyjne firmy Intel umożliwiają decydentom i nauczycielom wdrożenie technologii, które zaangażują uczniów w środowiskach: wirtualnych, szkolnych lub mieszanych i pozwolą na tworzenie innowacyjnych doświadczeń edukacyjnych. Będą one prowadzić do maksymalizacji efektów uczenia się i przygotowania uczniów do wykorzystania swojej wiedzy i potencjału w zmieniającym się, zdominowanym przez technologię świecie.

MEiN
Print Friendly, PDF & Email