Minister zdrowia Jamajki: Usain Bolt ma koronawirusa

Minister zdrowia Jamajki: Usain Bolt ma koronawirusa
Fot. pixabay.com

Legendarny sprinter Usain Bolt, zdobywca ośmiu złotych medali olimpijskich, miał pozytywny wynik testu na koronawirusa – poinformował minister zdrowia Jamajki Christopher Tufton. W poniedziałek sam sportowiec powiadomił, że przebywa w izolacji i czeka na wyniki.

34-letni Bolt, który specjalizował się w biegach na 100 i 200 m, czuje się dobrze i nie ma żadnych objawów.

Według dziennika „Jamaica Gleaner”, Bolt wydał w piątek przyjęcie urodzinowe (skończył 34 lata), na którym bawiło się wielu celebrytów, w tym znani piłkarze – Raheem Sterling (Manchester City) i Leon Bailey (Bayer Leverkusen), bez zachowania stosownego dystansu społecznego i bez maseczek. Zdjęcia z tej imprezy obiegły lokalne media.

Na Jamajce odnotowano w ostatnich dniach znaczny przyrost przypadków zakażenia. W sumie liczba zdiagnozowanych osób przekroczyła to ok. 1700.

Bolt, który zakończył karierę po lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Londynie w 2017 roku, nadal jest rekordzistą świata w biegach na 100 i 200 m. Był najszybszy na tych dystansach oraz w sztafecie 4×100 m na igrzyskach w Pekinie (2008), Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016). Jeden ze złotych medali wywalczony w sztafecie (2008) został mu odebrany, ponieważ jego kolega z drużyny Nesta Carter został przyłapany na dopingu.

Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email