Mikołajkowy bieg w szczytnym celu

Mikołajkowy bieg w szczytnym celu
Fot. Adminstrator

Biegacze przemierzyli 185-kilometrową trasę z Olsztyna do Sopotu, ale każdy mógł dołączyć do krótkiego, specjalnego odcinka. Celem sztafety RMF4RT Gladiators była nie tylko aktywność fizyczna, ale także wsparcie potrzebujących.

Dwa odcinki specjalne dla chętnych, morsowanie w Bałtyku i szczytny cel – to najkrótszy z możliwych opisów sztafety. W taki sposób RMF4RT Gladiators świętował Mikołajki i tym samym, zakończył sezon biegowy w tym roku.

Start sztafety zaplanowano na 15:00 w miniony piątek (6 grudnia). Zawodnicy wyruszyli z dziedzińca zamku w Olsztynie. Meta trasy zlokalizowana była na sopockiej plaży, do której biegacze dotarli w sobotę (7 grudnia) około 12:00. Całość trasy została pokonana przez członków drużyny biegowej RMF4RT Gladiators. Organizator dał jednak możliwość dołączenia do sztafety na dwóch wybranych odcinkach specjalnych.

Udział w dwóch otwartych odcinkach kierowany był do wszystkich, którzy lubią aktywnie spędzać czas, a przy tym pomagać potrzebującym. Opłata startowa wynosiła 20 złotych. Cała kwota zostanie przekazana na Fundację Dom Rain Mana. Instytucja ta zbiera pieniądze na budowę specjalnego domu dla osób zmagających się z autyzmem.

Fot. i źródło: olsztyn.eu
Print Friendly, PDF & Email