Mikołaj z Torunia – urodzinowa grywalizacja

Mikołaj z Torunia – urodzinowa grywalizacja
Fot. Pixabay

Urodzinowa Grywalizacja, to propozycja Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej im. Karola Wojtyły w  Elblągu oraz jej partnerów i sympatyków uczczenia 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. Impreza odbędzie się już 17.02.2023 r. w Bibliotece Pedagogicznej przy ul. Świętego Ducha 25.

Wydarzenie, dedykowane młodszym i starszym mieszkańcom Elbląga i okolic, będzie miało charakter wieczoru gier i animacji.

W programie m.in. występ Zespołu Muzyki Dawnej MDK w Elblągu, teatr cieni w wykonaniu uczniów SP w Gronowie Górnym i SP nr 8 w Elblągu, gry planszowe i interaktywne oraz wyjątkowe warsztaty z papieroplastyki.

Każdy znajdzie coś dla siebie: miłośnicy gier historycznych poznają je z Piotrem Adamczykiem, pasjonaci historii sprawdzą swoją wiedzę o czasach Kopernika i Warmii, lubiący papieroplastykę wykonają samodzielnie pamiątkę z wydarzenia, a sympatycy programowania pobawią się ozobotami.

Dzięki pomocy Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu będzie nam towarzyszył „sam” Mikołaja Kopernik, który nie odmówi wspólnego zdjęcia.

Nauczyciele bibliotekarze oraz zaproszeni do współpracy partnerzy zachęcają do wspólnego celebrowania urodzin znanego wszystkim Mikołaja z Torunia.

Naszymi Partnerami są: Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku, Elbląskie Towarzystwo Kulturalne, ZHP: 5 EMDSH Visele i 16 EŻDH Lilie, Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu, Biblioteka Publiczna w Pasłęku oraz uczniowie biorący udział w ubiegłorocznym międzynarodowym projekcie pt. „Mikołaj Kopernik-Ambasador Współpracy”. Partnerstwo medialne zapewniła TV Truso.

Zapraszamy w piątek (17.02.2023) w godzinach 16.30 – 19.00; wstęp wolny.

Plakat: Magdalena Kobylińska
Elżbieta Mieczkowska, 
dyrektor Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej w Elblągu
Print Friendly, PDF & Email