Mieszkańcy Mazowsza i Lubuskiego otrzymali w niedzielę alerty RCB o obostrzeniach

Mieszkańcy Mazowsza i Lubuskiego otrzymali w niedzielę alerty RCB o obostrzeniach
Fot. Pixabay

Mieszkańcy województw mazowieckiego i lubuskiego otrzymali w niedzielę o godz. 15:00 alerty RCB z informacją dotyczącą zasad bezpieczeństwa w ich regionach.

Wiadomość, którą otrzymali SMS-em mieszkańcy woj. mazowieckiego, brzmi: „Uwaga! Od poniedziałku (15.03) nowe zasady bezpieczeństwa w woj. mazowieckim. Więcej: https://www.gov.pl/koronawirus-zasady-mazowieckie”. Z kolei w woj. lubuskim treść wiadomości to: „Uwaga! Od poniedziałku (15.03) nowe zasady bezpieczeństwa w woj. lubuskim. Więcej: https://www.gov.pl/koronawirus-zasady-lubuskie”.

Link zawiera wspólny materiał, w którym zamieszczono najważniejsze informacje o obowiązujących zasadach.

Wskazano w nim, że liczba nowych zachorowań oraz osób hospitalizowanych rośnie. Dlatego podjęto decyzję o zaostrzeniu zasad bezpieczeństwa w województwie mazowieckim i lubuskim od najbliższego poniedziałku, czyli 15 marca.

Działalność muszą zawiesić: baseny (wyjątkiem są baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej); sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna oraz hotele (z wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych).

Nie działają galerie handlowe – z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi. W galeriach handlowych nadal będą mogły działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe czy pralnie.

Zamknięte są teatry, muzea, galerie sztuki (możliwa jest jednak organizacja prób i ćwiczeń, a także wydarzeń online), kina (zakaz projekcji filmów dotyczy również domów i ośrodków kultury), stoki narciarskie, kluby fitness i siłownie oraz obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności).

W województwie mazowieckim i lubuskim klasy I-III mają funkcjonować w trybie mieszanym, tzw. hybrydowym. Oznacza on, że część uczniów danej szkoły będzie uczyć się stacjonarnie, a część – zdalnie. Starsze klasy nadal uczą się zdalnie. (PAP)

Katarzyna Lechowicz-Dyl
Print Friendly, PDF & Email