Mielec: Rowerowy rajd po zdrowie

Mielec: Rowerowy rajd po zdrowie
Fot. KPP Mielec

Fundacja Onkologiczna „Zwalcz go z uśmiechem” zorganizowała w Mielcu „Pierwszy Majowy Rajd Rowerowy Po Zdrowie”. Wzięli w nim również udział Policjanci – funkcjonariusze nie tylko zabezpieczali rajd, ale i czynnie w nim uczestniczyli. Prowadzili również konkursy i zabawy dla dzieci.

Rajd miał na celu promowanie zdrowego stylu życia, profilaktyki onkologicznej oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Uczestnikom przez cały czas towarzyszył policyjny patrol rowerowy, który wraz z ratownikiem medycznym czuwał nad bezpieczeństwem rowerzystów. Przejazd rajdu odbywał się przez wytyczone ścieżki leśne, przez które uczestników prowadził Łukasz Szatan – specjalista ds. edukacji i ochrony lasów.

Policjanci nie tylko czuwali nad bezpiecznym przebiegiem rajdu ale również licznie wzięli w nim udział. Wraz ze swoimi rodzinami wspierali inicjatywę prezes Zarządu Fundacji Onkologicznej „Zwalcz go uśmiechem” Agnieszki Kapusty.

– Nasza Fundacja to kilkuosobowy zespół ludzi, którzy doświadczyli chorób onkologicznych na własnej skórze lub w swojej rodzinie i postanowili połączyć siły, by pomóc osobom zmagającym się z nowotworami. Założona została 2020r. przez kobietę zmagającą się z guzem mózgu od 12 lat – czytamy na stronie internetowej Fundacji.

Podczas rajdu, uczestnikom towarzyszyła niezwykle miła atmosfera. Sierż. szt. Ewelina Ziemba z zespołu profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii mieleckiego wydziału prewencji wraz z asp. szt. Józefem Styczyńskim z Posterunku Policji w Przecławiu na jednym z przystanków w szkółce leśnej Nadleśnictwa Tuszyma przeprowadzili konkurs wiedzy policyjnej dla dzieci.

Najmłodsi uczestnicy z chęcią odpowiadali na pytania dotyczące podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także wykazali się niezwykłą wiedzą dotyczącą sprzętu jakim dysponuje funkcjonariusz policji.

Nagrody, którymi dzieci zostały obdarowane przez policjantów zostały zakupione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA, Region Mielec.

KPP Mielec / Fundacja Onkologiczna „Zwalcz go z uśmiechem”
Oprac. Red.
Print Friendly, PDF & Email