Międzypokoleniowo w DPS Niezapominajka

Fot. DPS Niezapominajka

We wtorek (28 maja) w DPS Niezapominajka odbył się Festyn Niezapominajkowy. Jego głównym celem była integracja międzypokoleniowa.


KLIKNIIJ W ZDJĘCIE GŁÓWNE I ZOBACZ ICH WIĘCEJ

– Jest to taka nasza sztandarowa impreza, którą organizujemy co roku. Gościmy u nas grupy seniorskie, grupy dzieci, przedszkola. Chcemy jako Niezapominajka w ten sposób odwdzięczyć się wszystkim za współpracę – mówi Joanna Sudomierska, kierownik działu terapeutyczno-rehabilitacyjnego DPS Niezapominajka. – Dzisiejsza impreza miała charakter rekreacyjno-rozrywkowy i stworzyła – mam nadzieję – okazję do wspólnej zabawy młodego i starszego pokolenia. Tematem przewodnim w tym roku była „farma Niezapominajkowa”, czyli wszystko, co nam się kojarzyło z wsią, dobrym nastrojem, tradycją – dodaje.

DPS Niezapominajka gościł dziś SP nr 23, SP nr 3, przedszkole nr 11 i nr 5, Niepubliczne Przedszkole Katolickie im. bł. Franciszki Siedliskiej, placówkę opiekuńczo wychowawczą, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2, ŚDS Lazarus, ŚDS Przezmark, ŚDS z ul. Traugutta, Klub Seniora Zakrzewo, Akademię Aktywnego Seniora, DPS MORS, DPS Tolkmicko, DPS Krokus, DPS Pułaskiego, UTWiON, hospicjum, Klub Seniora przy ECUS.

W integracyjnej imprezie udział wzięły także fundacje i stowarzyszenia, z którymi Niezapominajka współpracuje. W tym roku swojego wsparcia w organizacji atrakcji dla dzieci i młodzieży udzieliła także Concordia Elbląg. W festynie wzięło udział ponad 500 osób.

Print Friendly, PDF & Email