MEN: 343 szkoły pracują w trybie mieszanym, 104 w zdalnym

MEN: 343 szkoły pracują w trybie mieszanym, 104 w zdalnym
Fot. Pixabay

W trybie mieszanym pracują 343 placówki oświatowe, a 104 w trybie zdalnym. Pozostałe, czyli 48 tys., działają normalnie – podało w środę MEN. Liczba szkół pracujących w środę w sposób mieszany i zdalny jest najwyższa od początku roku szkolnego.

Dane zebrane od kuratorów oświaty na podstawie informacji od dyrektorów są ze środy z godziny 14:00. Obejmują szkoły i placówki, którym powiatowa inspekcja sanitarna wydała zgodę na pracę w innym trybie nauki niż stacjonarny.

W środę w trybie stacjonarnym pracowało 48 047 przedszkoli, szkół i innych placówek oświatowych, czyli 99,1 proc. wszystkich.

W trybie mieszanym, czyli z nauką prowadzoną częściowo w szkole i częściowo w domu, pracowały 343 placówki, czyli 0,7 proc. wszystkich.

W trybie wyłącznie zdalnym pracowały 104 placówki – 0,2 proc. wszystkich.

W ubiegłym tygodniu w poniedziałek w trybie mieszanym pracowało 213 placówek, a 71 w trybie zdalnym. We wtorek w systemie mieszanym pracowało 185 placówek, a w zdalnym – 68. W środę w trybie mieszanym pracowało 218 placówek, a 72 w zdalnym. W czwartek w trybie mieszanym pracowały 274 placówki, a 92 w trybie zdalnym. W piątek w trybie mieszanym pracowało 321 placówek, a 106 w trybie zdalnym – dotychczas była to najwyższa liczba placówek pracujących w sposób inny niż stacjonarny.

W poniedziałek liczba placówek pracujących w trybie inny niż stacjonarny zmniejszyła się w stosunku do piątku – w sposób mieszany pracowało 288 placówek, a 96 w trybie zdalnym. We wtorek w trybie mieszanym pracowało 289 placówek, a 89 w trybie zdalnym.

Rzeczniczka Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska, komentując w ubiegłym tygodniu dla PAP sytuację epidemiczną w szkołach, wskazała, że liczba szkół i placówek oświatowych, które objęte są kształceniem zdalnym lub mieszanym, odzwierciedla ogólną liczbę zakażonych w kraju, to znaczy wzrasta, kiedy rośnie wskaźnik zakażeń ogólnych.

Danuta Starzyńska-Rosiecka
Print Friendly, PDF & Email