MEiN: 100 tys. nauczycieli zgłosiło chęć zaszczepienia się przeciwko COVID-19

MEiN: 100 tys. nauczycieli zgłosiło chęć zaszczepienia się przeciwko COVID-19
Fot. Pixabay

Do tej pory chęć zaszczepienia przeciwko COVID-19 zgłosiło 100 tys. nauczycieli – poinformowała PAP w poniedziałek rzeczniczka prasowa MEiN Anna Ostrowska. Proces przebiega bardzo sprawnie, nie odnotowaliśmy żadnych problemów dotyczących rejestracji – dodała.

W poniedziałek rozpoczęły się zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 wśród nauczycieli. W pierwszej kolejności zaszczepieni będą nauczyciele, którzy prowadzą zajęcia stacjonarne w szkołach i placówkach oświatowych.

– Do tej pory zgłosiło się 100 tys. chętnych osób. Proces przebiega bardzo sprawnie, nie odnotowaliśmy żadnych problemów dotyczących rejestracji – poinformowała rzeczniczka prasowa MEiN.

Przypomniała, że kilka dni temu dyrektorzy szkół otrzymali mailem z MEiN szczegółowe informacje dotyczące procesu rejestracji wraz z dokładną instrukcją zgłaszania pracowników oraz opis całej procedury.

– Poprosiliśmy ich, aby zbierali informacje od swoich nauczycieli zainteresowanych szczepieniami. Przez weekend pracowaliśmy nad formularzem zgłoszeniowym, testowaliśmy go w wybranych szkołach i już w niedzielę w nocy mogliśmy przesłać go do szkół razem z instrukcją procesu rejestracji. Zależało nam na tym, aby już od poniedziałku, od godzin porannych dyrektorzy mogli rejestrować listy zgłoszeniowe do szczepień – poinformowała Ostrowska.

Dodała, że w niedzielę w nocy został uruchomiony specjalny formularz zgłaszania na szczepienia z instrukcją krok po kroku w Systemie Informacji Oświatowej.

– Jest to profesjonalne narzędzie do zbierania danych oświatowych. System rejestracji jest intuicyjny i prosty – podkreśliła. Nauczyciele są zgłaszani przez dyrektorów placówek.

Rzeczniczka MEiN wskazała, że na stronie internetowej resortu edukacji i nauki przygotowano zestawienie najczęstszych pytań i odpowiedzi dotyczących szczepień wśród nauczycieli.

Ostrowska zaznaczyła, że dyrektorzy mają czas na wypełnienie formularza do środy, 10 lutego br. do końca dnia. Akcja szczepień dla nauczycieli ruszy w piątek, 12 lutego. (PAP)

Szymon Zdziebłowski
Print Friendly, PDF & Email