Media: Browary i destylarnie zaczęły produkować środki do dezynfekcji rąk

Media: Browary i destylarnie zaczęły produkować środki do dezynfekcji rąk
Fot. Pixabay

Europejskie browary i destylarnie zaczęły wykorzystywać swoje obiekty do produkcji środków do dezynfekcji rąk – poinformowała na swojej stronie internetowej amerykańska stacja CNN.

Jak pisze CNN, szkocki browar BrewDog, szkockie destylarnie Leith Gin i Verdant Spirits oraz francuski koncern z branży alkoholowej Pernod Ricard ogłosiły, że zaczęły lub wkrótce zaczną produkcję środków do dezynfekcji rąk. Podobne kroki podjęło też wiele amerykańskich destylarni.

BrewDog w środę na Twitterze poinformował, że jego BrewGel – żel do dezynfekcji – będzie bezpłatny i trafi do najbardziej potrzebujących.

Firma Vendant Spirits ogłosiła, że produkowane przez nią środki trafią do miejscowych pracowników służby zdrowia. – Nie wiedziałem, że będzie na to aż takie zapotrzebowanie. (…) Będziemy to rozprowadzać w pięciolitrowych pojemnikach – powiedział w rozmowie z „Evening Telegraph” Andrew Mackenzie z Verdant Spirits. Dodał, że większość składników potrzebnych do wytworzenia środków do dezynfekcji była już w destylarni.

Z kolei Pernod Ricard poinformował, że przekaże 70 tys. litrów czystego alkoholu do produkcji środków do dezynfekcji. Współpracuje z firmą farmaceutyczną Laboratoire Cooper. Należące do koncernu destylarnie w Szwecji, USA, Hiszpanii i Irlandii również mają pomóc w produkcji płynów i żeli. (PAP)

Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email