Medale na VI Elbląski Bieg Niepodległości

Medale na VI Elbląski Bieg Niepodległości
Fot. Adminstrator

Z dnia na dzień przybywa nazwisk na liście startowej VI Elbląskiego Biegu Niepodległości, który odbędzie się w poniedziałek, 11 listopada. Organizatorzy tej ważnej imprezy biegowej zaprezentowali uczestnikom okolicznościowy medal.

Prawie 400 biegaczy, tym ponad 200 w biegu dzieci – tak wygląda obecnie lista startowa VI Elbląskiego Biegu Niepodległości. Z dnia na dzień przybywa chętnych, którzy już za kilka tygodni pobiegną by uczcić odzyskanie przez Polskę niepodległości. Warto się więc pospieszyć i już dziś zapisać się na ten jakże ważny bieg w naszym mieście.

– Każdy uczestnik biegu, który pokona trasę i zamelduje się na mecie otrzyma okolicznościowy medal – informuje Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez MOSiR. – Medal jest bardzo ciekawy, nawiązuje do święta, myślę, że spodoba się uczestnikom biegu. Taki sam medal otrzymają także dzieci uczestniczące w Małym Biegu Niepodległości. Mamy nadzieję, że medal będzie wspaniałą pamiątką dla wszystkich uczestników biegu.

Trasa tegorocznego biegu głównego nie zmieniła się względem lat ubiegłych. Start i meta znajdowały się będą przy ul. Teatralnej, skąd zawodnicy pobiegną ulicami: Robotnicza, Rycerska, Tysiąclecia, Hetmańska, 12 Lutego, Armii Krajowej (tzw. agrafka), 12 Lutego, Teatralna (koniec 1. pętli). Limit czasu ukończenia zawodów wynosi 1 godzina i 30 minut. Natomiast Mały Bieg Niepodległości będzie odbywał się wzdłuż ul. Teatralnej. Zgłoszenia zarówno na bieg główny, sztafety oraz bieg dzieci przyjmowane będą do 03.11.2019 r. do godz. 23:59.

Zapisów dokonać można za pośrednictwem strony internetowej elektronicznezapisy.pl. Wchodząc na wskazaną stronę klikamy: zapisz się, następnie w formularz zgłoszeniowy i wówczas pojawi nam się szczegółowa instrukcja dotycząca zapisów. Należy jednak pamiętać, że formularz zgłoszeniowy dostępny jest dopiero po założeniu konta lub jeśli zawodnik posiada już konto, to po zalogowaniu się do panelu zawodnika.
Na stronie tej dostępny jest również regulamin biegu, w którym zawarte są wszelkie informacje na temat m.in. trasy, kategorii wiekowych, nagród i opłat. Nowością jest zwolnienie z opłaty startowej osób startujących w kategorii wiekowej 70+. Prosimy jednak pamiętać, że w przypadku osób 70+ brak opłat nie zwalnia uczestnika z konieczności dokonania rejestracji na bieg.

Program VI Elbląskiego Biegu Niepodległości:

Niedziela, 10.11.2019 r.
10.00 – 15.00 – Wydawanie pakietów startowych – biuro zawodów w budynku lodowiska Helena, ul. Karowa 1.

Poniedziałek, 11.11.2019 r.
9.00 – 10.30 – Wydawanie pakietów startowych – biuro zawodów w budynku lodowiska Helena, ul. Karowa 1.
10.55 – 12.30 – Starty do Małego Biegu Niepodległości (dzieci od 0-15 lat) .
13.25 – Uroczyste otwarcie zawodów.
13.30 – VI Elbląski Bieg Niepodległości na 10 km oraz Sztafety – bieg kobiet i mężczyzn
14.15 – Wydawanie posiłków dla zawodników.
15.30 – Dekoracja zwycięzców biegu głównego oraz Sztafet.
15.45 – Zamknięcie zawodów.

Organizatorami VI Elbląskiego Biegu Niepodległości są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga. Głównym sponsorem biegu jest: Centrum Handlowe Ogrody i Biuro Nieruchomości American Home, a sponsorami strategicznymi są: FLSmidth Maag Gear oraz Salon Łazienkowy Awangarda.

MOSiR
Print Friendly, PDF & Email