Mecze mundialu z audiodeskrypcją

Mecze mundialu z audiodeskrypcją
Fot. Mikhail Nilov / Pexels

Reprezentacja Polski w piłce nożnej rozpocznie we wtorek (22.11) mistrzostwa świata. Pierwszym rywalem Biało-Czerwonych będzie Meksyk. Początek meczu o godz. 17:00. Ten i wszystkie pozostałe mecze mundialu także z komentarzem audiodeskrypcyjnym.

Podopieczni trenera Czesława Michniewicza rozegrają dziś pierwszy mecz fazy grupowej mistrzostw świata. Reprezentacja Polski na Stadium 974 w Doha zmierzy się z Meksykiem. Liczba 974 jest nawiązaniem do liczby kontenerów użytych przy budowie obiektu. 974 to także numer kierunkowy do Kataru.

Wszystkie 64 mecze mundialu w Polsce pokaże Telewizja Polska, która posiada wyłączne prawa do tej imprezy. Transmisje w: TVP 1, TVP 2, TVP Sport, TVP 4K, a także w internecie na sport.tvp.pl.

TVP zadbała także o udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami, bowiem mecze śledzić można nie tylko z komentarzem w języku polskim lub angielskim, ale także z audiodeskrypcją. O tą ostatnią wersję dźwiękową w meczu Meksyk – Polska zadba Kamil Kania, którego usłyszeć można było już w poniedziałek przy okazji meczów Anglia – Iran i Senegal – Holandia. Komentator Viaplay zasiądzie przed mikrofonem w trakcie 32 spotkań MŚ.

Mecz ze ścieżką audiodeskrypcyjną dostępny będzie na sport.tvp.pl.

Podczas mundialu o komentarz audiodeskrypcyjny zadba także – współpracujący z Viaplay i Eurosportem – Mateusz Juza, którego również będzie można usłyszeć przy 32 meczach mundialu.

Wtorek, 22.11 (komentarz audiodeskrypcyjny):

  • 11:00 Argentyna – Arabia Saudyjska (Mateusz Juza)
  • 14:00 Dania – Tunezja (Mateusz Juza)
  • 17:00 Meksyk – Polska (Kamil Kania)
  • 20:00 Francja – Australia (Kamil Kania)
Print Friendly, PDF & Email