Mecz na rzecz Erwiny Ryś-Ferens

Mecz na rzecz Erwiny Ryś-Ferens
Fot. zrzutka.pl

Urodziła się w Elblągu. Przez wiele lat reprezentowała nasz kraj na najważniejszych zawodach w łyżwiarstwie szybkim, czterokrotnie startowała na igrzyskach olimpijskich. Erwina Ryś-Ferens toczy walkę z ciężką chorobą. Jej rodzina zbiera pieniądze na rehabilitację i dostosowanie mieszkania do jej potrzeb.

Urodzona w Elblągu Erwina Ryś-Ferens to jedna z najwybitniejszych polskich zawodniczek w łyżwiarstwie szybkim. Obecnie walczy z ciężką chorobą.

– Rak kości odebrał jej to na czym swoją karierę zbudowała, silne nogi. Rak mocno się rozgościł i odebrał możliwość chodzenia. Mama nie czuje nóg i wymaga całodobowej opieki – informuje jej rodzina. – Niezbędna jest rehabilitacja i dostosowanie mieszkania do potrzeb osoby leżącej i na wózku (min. łóżko ortopedyczne, łazienka dla niepełnosprawnych). Tak jak kiedyś mama dawała z siebie wszystko dla Polski, teraz ona potrzebuje pomocy, aby umożliwić jej codzienne funkcjonowanie.

W Internecie, za pośrednictwem serwisu zrzutka.pl, trwa zbiórka pieniędzy na rehabilitację i dostosowanie mieszkania dla Erwiny Ryś-Ferens.

– Liczymy na Wasze wsparcie i mamy nadzieję, że teraz też Państwo nie zawiedziecie jej w kibicowaniu, tym razem po dojście do zdrowia. Bardzo dziękujemy za wszelką okazaną pomoc – informuje rodzina czterokrotnej olimpijki.

Z pomocą ruszył także Elbląg i jego mieszkańcy. 13 września (niedziela) na stadionie przy ul. Agrykola odbędzie się towarzyski mecz piłki nożnej, w którym zmierzą się Oldboje Olimpii Elbląg i Przyjaciele Sportu (godz. 16:00). Cel to wsparcie prowadzonej zbiórki. Organizatorami wydarzenia są: Oldboje Olimpii Elbląg, Urząd Miejski w Elblągu, Starostwo Powiatowe w Elblągu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz Olimpia Elbląg.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Erwina Ryś-Ferens podczas sportowej kariery reprezentowała barwy Olimpii Elbląg, a później Marymontu Warszawa. Trzy razy była brązową medalistką mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim (Lake Placid 1978, Heerenveen 1985 i Skien 1988), cztery razy reprezentowała nasz kraj na igrzyskach olimpijskich (Innsbruck 1976, Lake Placid 1980, Sarajewo 1984, Calgary 1988). Zdobyła aż 83 tytuły mistrzyni Polski.

Fot. mat. prasowe
Print Friendly, PDF & Email