Mazowieckie: Koronawirus wśród uczestników mszy pierwszokomunijnej w Gielniowie

Mazowieckie: Koronawirus wśród uczestników mszy pierwszokomunijnej w Gielniowie
Fot. Pixabay

Sanepid w Przysusze (Mazowieckie) apeluje o zgłaszanie się uczestników mszy świętej w kościele w Gielniowie, podczas której 31 maja dzieci przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej. Okazało się, że jedna z osób biorących udział w uroczystości jest zarażona koronawirusem.

Chodzi o uczestników mszy świętej odprawionej 31 maja o godz. 12:00 w kościele pw. bł. Władysława w Gielniowie. – Na mszy była obecna osoba z dodatnim wynikiem testu na COVId-19, stwarzająca zagrożenie epidemiczne dla uczestników mszy – poinformowała w komunikacie Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Przysusze.

Sanepid prosi o kontakt telefoniczny osoby, które brały udział w nabożeństwie (tel. 48 675 24 22 lub 48 675 23 37, lub 798 875 743, lub 798 949 391). Można także kontaktować się mailowo – przysucha@psse.waw.pl.

Zgodnie z informacją z czwartku podaną przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Przysusze obecnie kwarantanną domową objętych jest w sumie 137 mieszkańców powiatu przysuskiego, z czego 16 w ciągu ostatniej doby.

W sumie odnotowano 35 potwierdzonych laboratoryjnie przypadków z wynikiem dodatnim. W ciągu ostatniej doby nie przybyło osób zarażonych.

Ilona Pecka
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email