Masz pomysł na aktywizację bydgoskich seniorów? Weź udział w konkursie

Masz pomysł na aktywizację bydgoskich seniorów? Weź udział w konkursie
Fot. Pixabay

Organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o środki finansowe na realizację projektów skierowanych do osób w wieku emerytalnym. Ruszył nabór wniosków w nowym konkursie ofert pn. „Aktywizacja i integracja bydgoskich seniorów”. Termin upływa 28 lutego.

W ramach pierwszego takiego konkursu Bydgoszcz poszukuje pomysłów na długotrwałe przedsięwzięcia polegające na organizacji różnorodnych wydarzeń wzbogacających ofertę spędzania wolnego czasu przez osoby starsze. Dodatkowym atutem projektów będzie wpisywanie się w tematykę obchodów setnej rocznicy powrotu Bydgoszczy do Polski.

– W ramach konkursu wesprzemy projekty, które mają na celu integrację i aktywizację seniorów poprzez dostępność do oferty kulturalnej, zwiększenie aktywności fizycznej, organizację wycieczek krajoznawczo-turystycznych, realizację pasji i zainteresowań, wzmacnianie więzi międzypokoleniowej, czy też szeroko rozumianą edukację. Działania mogą przybrać formę spotkań, warsztatów, wyjazdów, ćwiczeń, czy zajęć budujących sprawność fizyczną – zaznacza UM Bydgoszcz.

Na realizację zadań wybranych w drodze konkursu przeznaczone mają być środki w kwocie 210 tysięcy złotych. Uprawnione podmioty mają czas na składanie wniosków do 28 lutego, do godz. 13:00.

Warto wspomnieć, że od sierpnia ubiegłego roku, w ramach procedury tzw. „małych grantów” wsparto finansowo kilkanaście przedsięwzięć senioralnych. Kolejne dofinansowania, także w tym trybie, trafią do bydgoskich stowarzyszeń również w bieżącym roku.

Wszystkie niezbędne informacje dostępne są TUTAJ.

Oprac. Red.
Źródło: bydgoszcz.pl
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email