Masz głos – masz wybór: Pytania do kandydatów

Masz głos – masz wybór: Pytania do kandydatów
Fot. Adminstrator


W oparciu o wyniki ankiety badawczej i  problemy zgłaszane przez członków organizacji pozarządowych, Redakcja miesięcznika „Razem z Tobą” oraz Rada Elbląskich Organizacji Pozarządowych, zwróciły się do kandydatów na urząd Prezydenta Miasta i do Komitetów Wyborczych zgłaszających kandydatów na radnych – z pytaniami o ważne dla elblążan sprawy. Odpowiedzi zostaną opublikowane w mediach i mogą posłużyć do dokonania odpowiedniego wyboru władz samorządowych.

Anonimową ankietę dla mieszkańców, o stanie miasta, zawierającą ponad 100 pytań z różnych obszarów działalności władz samorządowych, opracowaliśmy w ramach ogólnopolskiej akcji ”Masz głos masz wybór”. Zostało rozprowadzonych 5000 formularzy – w różnych środowiskach –  głównie przez młodzież z elbląskiego Centum Wolontariatu, pod wodzą Gabrieli Zimirowskiej. Jest to jedyne takie badanie przeprowadzone w naszym mieście.
  Otrzymaliśmy zwrotnie 712 wypełnionych ankiet. Dzięki Wyższej Szkole im Bogdana Jańskiego zostały opracowane wstępne wyniki badania. Ankiety będą przedmiotem dalszych analiz, które wymagają więcej czasu. Wyniki i wnioski opublikujemy.
  Do akcji Fundacji Stefana Batorego i Stowarzyszenia Szkoła Liderów ”Masz głos – masz wybór”  przystąpiło blisko 300 organizacji oraz media.

PYTANIA DO KANDYDATÓW:

  W oparciu o wyniki ankiety badawczej oraz problemy zgłaszane przez członków organizacji pozarządowych, prosimy o odpowiedź na następujące pytania:

   I. Jakie działania zamierza Pani/Pan podjąć – w ramach kompetencji i z wykorzystaniem możliwości samorządu – w celu:

1)pozyskania inwestorów oraz rozwoju przedsiębiorczości mieszkańców?
2)rozwoju aktywności mieszkańców, a szczególnie młodzieży?
3)zwiększenia liczby mieszkań komunalnych na wynajem, w tym mieszkań socjalnych?
4)likwidacji barier architektonicznych i urbanistycznych w mieście (łącznie z nierównymi chodnikami)?
  II. Jaka, zdaniem Pana/Pani, jest rola organizacji pozarządowych w społeczności lokalnej? Czy są ważnym partnerem dla samorządu?
III. Czy Pana/Pani zdaniem, obecna oferta w naszym mieście, dla osób starszych, jest wystarczająca?
IV. Jak zamierza Pani/Pan rozwiązać problem braku placówek dziennego pobytu z programem rehabilitacyjnym dla osób starszych i niepełnosprawnych?
  V. Czy widzi Pani/Pan potrzebę zorganizowania mieszkalnictwa chronionego, jeżeli tak, to w jakich formach i w jaki sposób?
VI. Czy zdaniem Pani/Pana, byłoby korzystne dla miasta uruchomienie kolei nadzalewowej, jeżeli tak, to w jaki sposób należałoby do tego doprowadzić?
VII.  Jak postrzega Pani/Pan miasto Elbląg w regionie? Jaką politykę miasto powinno prowadzić, żeby odzyskać rolę regionalnego lidera?

  Więcej informacji na ten temat można uzyskać w redakcji ”Razem z Tobą” ( e-mail: redakcja@razemztoba.pl , fax: 055 2326935, adres siedziby: 82-300 Elbląg, ul. Związku Jaszczurczego 15.
  Elżbieta Szczesiul-Cieślak Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 1284

Print Friendly, PDF & Email