„Marzenie” dla całych rodzin

„Marzenie” dla całych rodzin
Fot. pixabay.com

Warmińsko-Mazurski Oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci realizuje oryginalny projekt skierowany do całych rodzin. Mogą z niego skorzystać mieszkańcy Olsztyna, jak i okolic: gmin Barczewo, Jonkowo, Dywity, Purda, Stawiguda oraz Gietrzwałd.

Celem projektu „Marzenie” jest m.in. podniesienie umiejętności komunikowania się i radzenia sobie w codziennych, rodzinnych relacjach. Właśnie trwa rekrutacja do II edycji projektu, która zacznie się w czerwcu.

– W ciągu ośmiu miesięcy przekazujemy rodzinom dobre praktyki i wzorce, które są motorem do zmian – mówi animator kultury z TPD w Olsztynie, Sylwia Orzoł. – Uczestnicy otrzymują od nas niezbędną wiedzę, poznają nowoczesne metody i narzędzia z zakresu rodzicielstwa czy komunikacji, zwiększając w ten sposób swoją samoświadomość.

W czasie trwania projektu będzie można skorzystać z bezpłatnych warsztatów oraz specjalistycznych konsultacji. Będą dotyczyć m.in. komunikacji bez przemocy i integracji sensorycznej. Nie zabraknie porad z zakresu prawa, dietetyki, logopedii, psychologii.

Zwieńczeniem i podsumowaniem pracy rodzin będzie wspólna organizacja Festiwalu Rodziny.

Chętni do udziału w projekcie powinni skontaktować się z Towarzystwem Przyjaciół Dzieci: tel. 89 526 95 49 lub e-mail: biuro@tpdolsztyn.pl. Rekrutacja do projektu trwa do końca maja.

Fot. materiały prasowe
Print Friendly, PDF & Email