Marta Manowska ambasadorką Narodowego Programu Szczepień

Marta Manowska ambasadorką Narodowego Programu Szczepień
Fot. Pixabay

Do ambasadorów Narodowego Programu Szczepień, obok Cezarego Pazury i Macieja Musiała, dołączyła dziennikarka oraz prezenterka Marta Manowska – poinformowało Centrum Informacyjne Rządu (CIR). W piątek swoją premierę miał nowy spot zachęcający do szczepień przeciw COVID-19.

Jak poinformowało CIR, w spocie skierowanym przede wszystkim do osób starszych, Manowska przekonuje, że niezależnie od tego, czy seniorzy emeryturę wykorzystują na oddawanie się swoim pasjom, pracy czy spotkaniom z najbliższymi, każdy powinien zaszczepić się przeciw COVID-19.

Na wideo można zobaczyć wnętrze teatru z przygotowującą się do wejścia na scenę diwą, rolnika oporządzającego gospodarstwo i wreszcie rodzinne spotkanie na łonie natury, gdzie członkowie rodziny jedzą wspólnie posiłek i cieszą się swoją obecnością.

W swoim komunikacie CIR przypomniało też, że zarejestrować się na szczepienie można choćby dzisiaj. Aby to zrobić należy zadzwonić na infolinię 989, wysłać sms o treści SzczepimySie pod numer 880 333 333, skorzystać z e-Rejestracji lub umówić się bezpośrednio w punkcie szczepień. Więcej informacji na ten temat jest zamieszczonych na stronie gov.pl/szczepimysie.

Obecnie – jak podkreślono – wiele punktów szczepień posiada wolne terminy, dlatego można dowolnie zaplanować miejsce i czas szczepienia. Dodatkowo, szczepionkę można przyjąć w różnych miejscach – np. pierwszą w miejscu zamieszkania, a drugą w miejscu pobytu na wakacjach.

Dostępna jest już aplikacja „mojeIKP”. To bezpłatne narzędzie, które umożliwia m.in. rejestrację na szczepienie przeciw COVID-19. Użytkownicy telefonów z systemem Android mogą pobrać aplikację w Google Play, a właściciele urządzeń z iOS – w AppStore.

Według rządowych danych w Polsce wykonano ponad 34,8 mln szczepień. W pełni zaszczepionych, czyli preparatem J&J lub dwiema dawkami innych dopuszczonych w UE szczepionek, jest ponad 17,7 mln osób. Pierwszą dawkę przyjęło ponad 18,5 mln osób.

Spot można obejrzeć TUTAJ. (PAP)

Karolina Kropiwiec
Print Friendly, PDF & Email