Maria Ulatowska „Sosnowe dziedzictwo”

Maria Ulatowska „Sosnowe dziedzictwo”
Fot. Adminstrator

„Sosnowe dziedzictwo” Marii Ulatowskiej to piękna bajka z piękną bohaterką i nie chodzi tu bynajmniej o wygląd zewnętrzny, lecz o tak zwane wnętrze. W tej powieści piękni są wszyscy.

Każdy chce pomagać, nawet nie trzeba o nic prosić, bohaterowie intuicyjnie czują, w jaki sposób mogą być przydatni i z góry spełniają marzenia zupełnie obcych osób.

Gdy Anka jako dziedziczka przyjeżdża do Sosnówki, przepięknego, ale zaniedbanego dworku na Kujawach, to od razu pojawia się u niej pani Irenka, która chce jej służyć, gotować, sprzątać i oczywiście za darmo, bo najważniejsze, żeby być przydatnym, żeby nie siedzieć bezczynnie w domu. Służąca i Sosnówka to jednak za mało, Anka otrzymuje jeszcze w prezencie od losu cudownego kochanka, fantastycznego psa i mnóstwo nowych przyjaciół, którzy ją uwielbiają i prześcigają się w pomaganiu.

„Sosnowe dziedzictwo” to przede wszystkim wiara w ludzi i w szczęście. Jedni czytelnicy wyśmieją tę utopię, inni w nią uwierzą i będzie im lżej na sercu. Polecam miłośnikom bajek.

Audiobook: Maria Ulatowska, „Sosnowe dziedzictwo”, Wydawnictwo Prószyński i S-ka, czyta Anna Rusiecka, czas nagrania: 8 godzin 5 minut.

Fot. mat. pras.
Print Friendly, PDF & Email