Małe warsztaty komiksu z Czarownicą Irenką

Małe warsztaty komiksu z Czarownicą Irenką
Fot. nadesłane

W sobotę, 11 maja, o godz. 12.00 zapraszamy do Biblioteki Młodego Czytelnika „Bulaj” przy ul. Zamkowej na warsztaty komiksowe dla dzieci, które poprowadzi ilustratorka Agnieszka Żelewska, autorka książki „Czarownica Irenka”. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej. Wstęp wolny.

Warsztaty odbędą się na podstawie książki „Czarownica Irenka” Agnieszki Żelewskiej. Komiks o Irence ukazuje się także w dwutygodniku dla dzieci „Świerszczyk”.

„Czarownica Irenka” to zbiór historyjek obrazkowych, których bohaterką jest sympatyczna czarownica Irenka, bardzo lubiana przez dzieci.

Rysunkowe przygody małej czarownicy ćwiczą spostrzegawczość, uczą koncentracji, pobudzają myślenie, rozwijają wyobraźnię i kształtują poczucie humoru.

Agnieszka Żelewska o warsztatach:

Podczas zajęć porozmawiamy o znanych komiksach i prostych historyjkach obrazkowych, wymyślimy swoich bohaterów komiksu, sprawdzimy, jak pokazać ruch postaci, mimikę twarzy i po co są dymki. Narysujemy razem własne komiksy.

Warsztaty odbędą się w ramach projektu Komiksowy Elbląg dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Więcej informacji:
Biblioteka Młodego Czytelnika „Bulaj”
ul. Zamkowa 1
tel. 55 625 60 23

Print Friendly, PDF & Email