Maląg w dniu dziecka: Pielęgnujcie w sobie dziecięcą radość i ciekawość

Maląg w dniu dziecka: Pielęgnujcie w sobie dziecięcą radość i ciekawość
Fot. Pixabay

Dzień Dziecka to wyjątkowe święto. – Drogie Dzieci, z całego serca życzę Wam, żebyście pielęgnowały w sobie to, co najpiękniejsze – dziecięcą radość, beztroskę, ciekawość świata. Niech ten dzień będzie pełen zabawy i uśmiechu – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Dzień Dziecka to wspaniała okazja do wspólnego spędzania czasu na zabawie i atrakcjach, które dają bohaterom dzisiejszego święta najwięcej radości.

Prawo do zabawy i popełniania błędów

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg podkreśla, że każde dziecko zasługuje na wszystko co najlepsze. Zasługuje na ciepły dom, opiekę i miłość. Ma prawo do zabawy, rozwijania się, do popełniania błędów i uczenia się na nich.

– Drogie Dzieci, to Wasz dzień, Wasze święto. Nie bójcie się zadawać pytań, próbować nowych rzeczy. Dzieciństwo to czas odkrywania. Ale nie bójcie się też prosić o pomoc dorosłych, jeżeli coś Was martwi, przytłacza, gdy nie możecie sobie z czymś poradzić – mówi szefowa resortu rodziny.

Święto wszystkich dzieci

Dzień Dziecka to święto wszystkich dzieci – i tych najmłodszych, i tych, które dawno wyrosły już z zabawy lalkami.

– Cieszcie się, bawcie tak, jak lubicie, nie traćcie pogody ducha. Niech ten dzień będzie tak piękny, jak to tylko możliwe. Życzę Wam pięknych przyjaźni, sukcesów w nauce i spełnienia marzeń – przekazała minister Marlena Maląg.

MRiPS
Print Friendly, PDF & Email