Maląg: Obchodzimy dziś święto osób o wielkim sercu

Maląg: Obchodzimy dziś święto osób o wielkim sercu
Fot. Pixabay

Marlena Maląg złożyła dziś życzenia z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. – Przyjmując dziecko pod swój dach nie tylko dbają Państwo o  jego potrzeby, ale także dzielą z nim jego radości i smutki. Wyrażam wielki podziw dla Państwa odwagi i odpowiedzialności – napisała minister Maląg.

Poniżej życzenia minister Maląg z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego:

Drodzy Rodzice, Szanowni Państwo,

obchodzimy dziś Dzień Rodzicielstwa Zastępczego, czyli święto osób o wielkim sercu, ofiarujących najcenniejszą rzecz – dom, rodzinę i miłość dzieciom, które zostały tego pozbawione. Wymaga to gotowości do poświęceń, cierpliwości i umiejętności wsłuchiwania się w potrzeby najmłodszych.

Są wśród Państwa rodziny spokrewnione z dzieckiem, rodziny niezawodowe i zawodowe, dla których rodzicielstwo zastępcze to praca na pełen etat. Łączy Was w tej trudnej misji wiara w jej najważniejszy cel: zapewnienie podopiecznym bezpieczeństwa, stabilizacji, a przede wszystkim miłości.

Za to serdecznie dziś Państwu dziękuję. Za empatię, cierpliwość, szacunek, zrozumienie, odpowiedzialność – czyli za wszystko, co jest niezbędne do wychowania młodego człowieka. Do ukształtowania jego charakteru i przygotowania do dorosłego życia.

Przyjmując dziecko pod swój dach nie tylko dbają Państwo o  jego potrzeby, ale także dzielą z nim jego radości i smutki. Wyrażam wielki podziw dla Państwa odwagi i odpowiedzialności. Niech uśmiech na twarzy dzieci towarzyszy Państwu zawsze, a największą satysfakcją będą ich sukcesy, gdy już się usamodzielnią.

Korzystając z okazji kieruję również podziękowania do pracowników instytucji, takich jak centra pomocy rodzinie oraz organizacji pozarządowych, które pomagają dzieciom znaleźć nowy dom.

Życzę Państwu i Państwa Rodzinom samych szczęśliwych dni, wypełnionych miłością i słonecznych. Życzę, abyście nawzajem czerpali z siebie siłę, dawali sobie wsparcie i opiekę.

Marlena Maląg
Minister Rodziny i Polityki Społecznej
Print Friendly, PDF & Email