Maląg: Korpus Wsparcia Seniorów to egzamin z solidarności międzypokoleniowej

Maląg: Korpus Wsparcia Seniorów to egzamin z solidarności międzypokoleniowej
Fot. MRiPS

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów to wielkie zaangażowanie młodego pokolenia. Dziękuję, że tak kreatywnie działacie, to jest nasz egzamin z solidarności międzypokoleniowej – powiedziała w środę minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Maląg zauważyła podczas konferencji prasowej, że w tym trudnym czasie, w którym pandemia koronawirusa przybiera na sile, działania podejmowane przez rząd są wyprzedzające i mają skutecznie zapewnić, aby Polacy byli w pełni zdrowi i zabezpieczeni.

Jednym z takich działań, na które wskazywała, jest utworzenie Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. – Uruchomiliśmy bezpłatną infolinię po to, żeby seniorzy mogli bezpośrednio poprosić o wsparcie, które my organizujemy – podkreśliła Maląg. W pomoc tę zaangażowani są m.in. wolontariusze, harcerze i żołnierze wojsk obrony terytorialnej.

– Korpus działa tydzień. W ten tydzień 8 tys. seniorów poprosiło o wsparcie, którego udziela 6 tys. wolontariuszy. To piękne działanie pokazuje, że w tej trudnej sytuacji jesteśmy gotowi nieść pomoc – zauważyła minister.

Dodała, że „Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów to wielkie zaangażowanie młodego pokolenia”. – Dziękuję, że tak kreatywnie działacie, to jest nasz egzamin z solidarności międzypokoleniowej – podkreśliła Maląg. (PAP)

Dorota Stelmaszczyk
Print Friendly, PDF & Email