Maląg: Czerpcie jak najwięcej z przygody, jaką jest ojcostwo

Maląg: Czerpcie jak najwięcej z przygody, jaką jest ojcostwo
Fot. Pixabay

Wiele radości ze spędzonego wspólnie czasu – niezależnie od tego, czy będzie to wypad na plac zabaw i lody z maluchem, czy spokojny obiad w towarzystwie dorosłych już dzieci. Niech ten Dzień Ojca będzie dla Was jak najpiękniejszy – życzy wszystkim ojcom minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Bycie tatą to wyjątkowa przygoda. Towarzyszenie maleńkiemu człowiekowi od pierwszych dni życia, nauka chodzenia, pierwsze słowa, a nim się obejrzymy – zeszyty, tornister i pierwszy dzień w szkole.

– Nawet nie wiemy kiedy nasze dzieci kończą 18. lat i stają się pełnoprawnymi dorosłymi. A jednak nasza rola jako rodziców nie kończy się z chwilą osiągnięcia przez dziecko pełnoletności – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Jak dodaje, rodzicielstwo to mnóstwo radości i wspólnej zabawy, ale też ocieranie łez i pocieszanie, gdy wydarzy się coś przykrego. To wspieranie dziecka na każdym kroku, ale także uczenie, jak radzić sobie z porażkami, trudnościami, konfliktami.

– To właśnie Wy, drodzy Tatusiowie, jesteście pierwszym wzorem męskości dla swoich synów i córek. To bez wątpienia ogromna odpowiedzialność – zaznacza minister Maląg. I dodaje: W dniu Waszego Święta życzę Wam, byście czerpali jak najwięcej z misji, jaką jest ojcostwo. Nasze dzieci uczą nas więcej, niż sobie możemy wyobrazić. Życzę Wam również pogody ducha i radości z czasu spędzonego w gronie swoich dzieci – nawet gdy te są już dawno dorosłe. Wszystkiego dobrego!

Ojcostwo – przygoda życia

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej po raz drugi ruszyło z kampanią promującą zaangażowane ojcostwo. W niedzielę 19 czerwca br. w 15. województwach odbyła się gra miejska „Przygoda z Tatą” realizowana w ramach programu „Ojcostwo – Przygoda życia”. Celem programu jest wzmacnianie więzi rodzinnych, budowanie pozytywnego wizerunku ojca, promowanie zaangażowanego ojcostwa i aktywnego spędzania czasu ojców z rodzinami.

MRiPS
Print Friendly, PDF & Email