Maląg: 26 Domów Opieki Społecznej jest w kwarantannie

Maląg: 26 Domów Opieki Społecznej jest w kwarantannie
Fot. Pixabay

Mamy 824 Domy Pomocy Społecznej, w kwarantannie mamy 26 domów, które są objęte całkowicie wsparciem – poinformowała we wtorek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Zaznaczyła, że rząd przeznaczył na pomoc DPS 20 mln zł.

Minister Maląg pytana na wtorkowym briefingu prasowym o sytuację w Domach Pomocy Społecznej podkreśliła, że w prowadzeniu DPS samorządy wspiera rząd. – Jesteśmy pierwsi na froncie tam, gdzie samorządy tego wsparcia potrzebują – zapewniła. Minister zaznaczyła jednocześnie, że prowadzenie DPS jest zadaniem własnym samorządów.

– Na chwilę obecną mamy 824 Domy Pomocy Społecznej. W kwarantannie mamy 26 domów, które są objęte całkowicie wsparciem – poinformowała Maląg. Zaznaczyła, że do DPS został dostarczony sprzęt ochrony osobistej. – Przekazaliśmy do tej pory ponad 50 tys. litrów płynów do dezynfekcji, 1,5 mln rękawiczek, 1,5 mln maseczek, a także zostały przekazane przyłbice – poinformowała.

Minister podkreśliła też, że DPS-y są systematycznie doposażane przez wojewodów. – Z rezerwy budżetu państwa przekazaliśmy ponad 20 mln zł – poinformowała. – Warto wspomnieć, że również przez Regionalne Ośrodki Polityki Społecznej do DPS, poprzez marszałków, może trafić ok. miliarda zł. Takie pieniądze mamy zabezpieczone – oświadczyła Maląg.

Monika Zdziera (PAP)
Źródło: PAP
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email