Mądre, samodzielne i aktywne ferie on-line w Łodzi

Mądre, samodzielne i aktywne ferie on-line w Łodzi
Fot. Pixabay

Centrum Nauki i Techniki EC1 zaprasza do interaktywnych eksperymentów.

W internecie możemy natknąć się na mem ilustrujący fakt, jak wiele naszych aktywności przeniosło się obecnie do świata on-line. Na kilku obrazkach widzimy tę samą postać, w tej samej pozycji, przed tym samym ekranem komputera. Różnią się tylko podpisy: nauka, relacje, praca, rozrywka… Wszystko przeżywane w tym samym pomieszczeniu, na tym samym komputerowym czy biurowym fotelu. Jeżeli jednak spędzamy w ten sposób mnóstwo czasu, jak zadbać o to, by był on wartościowy?

Dr Karolina Mirowska z Centrum Nauki i Techniki EC1 dostrzega rosnącą liczbę materiałów, które trafiają obecnie do internetu. Są to często filmy czy prezentacje popularno-naukowe, prezentujące doświadczenia i eksperymenty. Jak to pogodzić na przykład z długimi blokami szkolnych zajęć, które także toczą się w sieci?

– Przede wszystkim zadbać o ruch i zdrową przerwę – mówi Karolina Mirowska. – Projektując naszą propozycję na zbliżające się półkolonie zadbaliśmy o przeplatanie aktywności umysłowej podopiecznych z zadaniami sportowymi, które przygotowuje i prowadzi doświadczony w pracy z dziećmi i młodzieżą trener. Ważna jest oczywiście jakość materiałów. Często w internecie możemy obserwować doświadczenia, które jednak nie są merytorycznie i przystępnie wyjaśnione.

Półkolonie CNiT EC1 on-line codziennie zmienią domy i mieszkania w bezpieczne laboratoria, a tajemnic poszukać będzie można w najmniej spodziewanych, całkiem zwyczajnych zjawiskach oraz miejscach.

– Zapraszamy do zabawy, poznawania i doświadczania. Warto wspomnieć, że wspólnie z Bilioteką TUVIM odkryjemy piękno ukryte w książkach. I znacznie więcej – zachęcają organizatorzy. – Zapraszamy do uczestnictwa w interaktywnych zajęciach online, od poniedziałku do piątku (4.01- 15.01), w godzinach 9:00 – 13:00 – dodają.

– Zajęcia odbywają się na platformie Zoom. Po ich wykupieniu przesyłamy link na podanego maila – wskazują organizatorzy.

W ramach jednego tygodnia ferii można kupić dowolną liczbę dni.

Co proponuje Łódź?

Czterogodzinne interaktywne zajęcia (możliwość kontaktu z innymi uczestnikami), prowadzone przez profesjonalnych entuzjastów, doświadczonych w pracy z dziećmi i młodzieżą, składające się z:

  • doświadczeń o tematyce naukowej, w tym eksperymentów do samodzielnego wykonania;
  • zwiedzania on-line fascynującej ekspozycji Centrum Nauki i Techniki EC1;
  • warsztatów artystycznych;
  • zajęć ruchowych pod okiem doświadczonego trenera;
  • propozycji zdrowych przekąsek do samodzielnego przygotowania;
  • zabaw i gier aktywizujących;
  • ćwiczeń relaksacyjnych.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat. Koszt uczestnictwa w jednym dniu wynosi 45 zł.

– Zaangażowanie odbiorców jest dla nas bardzo ważne. Półkolonie przygotowuje zespół doświadczonych pracowników największego w Polsce centrum nauki. Potrafimy bawić i uczyć jednocześnie. Ręczymy też za jakość i komunikatywność. Nasze przeprowadzane na żywo czy nagrane doświadczenie powinno skłonić widzów do samodzielnej próby powtórzenia go lub obserwacji. Ta samodzielność niesie ze sobą zrozumienie, a rozbudzenie ciekawości oraz własne rozumienie świata jest celem pracy naszego zespołu – mówi dr Karolina Mirowska.

Szczegółowy program na każdy dzień, niezbędne materiały do wykonania zadań oraz wymagania techniczne dotyczące sprzętu i niezbędnego oprogramowania przekazane zostaną uczestniczkom i uczestnikom w specjalnej instrukcji.

W razie pytań i wątpliwości można dzwonić pod nr telefonu (+48) 42 600 61 00 wew. 1 lub pisać pod adres e-mail: informacja@ec1lodz.pl

UM Łódź
Print Friendly, PDF & Email