Machałek: Udało się dotąd zaszczepić 90 proc. nauczycieli

Machałek: Udało się dotąd zaszczepić 90 proc. nauczycieli
Fot. Pixabay

Udało się dotąd zaszczepić 90 proc. nauczycieli. Teraz szczepienia będą powszechne, więc niebawem zaszczepieni zostaną już wszyscy pracownicy – powiedziała w poniedziałek wiceminister edukacji i nauki Marzena Machałek. Wyraziła też nadzieję, że niedługo uczniowie powrócą do szkół.

Wiceminister edukacji wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim odwiedziła Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu.

Machałek podkreśliła, że ośrodek ten ma bardzo dobre wskaźniki, jeśli chodzi „o wychodzenie z covidu”. – Co jest istotne, to 20 mln z pomocy rządowej tutaj trafiło i dzięki temu można było stworzyć szpital, który jest szalenie nowoczesny, który ma nowoczesną bazę diagnostyczną i świetną, nowoczesną bazę i instrumenty leczenia covidu – wskazała Machałek, która jest także posłanką na Sejm z okręgu jeleniogórsko – legnickiego.

Odnosząc się do kwestii szczepień wiceminister edukacji zwróciła uwagę, że udało się zaszczepić 90 proc. nauczycieli.

– Dzisiaj już te szczepienia będą populacyjne, powszechne, więc niebawem będą już wszyscy pracownicy zaszczepieni, dzięki czemu dziś mogły już wrócić do przeszkoli przedszkolaki. Cieszymy się z tego. Mam nadzieję, panie premierze, że będziemy się cieszyć też z powrotu kolejnych roczników do szkół – powiedziała Machałek.

Wiceminister zwróciła uwagę, że Bolesławiec ma bardzo duże zasługi w budowaniu kształcenia zawodowego i branżowego. – Tutaj więcej niż w Polsce uczniów trafia do szkół branżowych i technicznych. Cieszę się, że nam się udaje wspierać to kształcenie, a nawet prowadzić w formie eksperymentu zawód ceramik-zdobnik – podkreśliła. (PAP)

Karolina Kropiwiec
Print Friendly, PDF & Email