Macedonia Płn.: Do 14 wzrosła liczba ofiar pożaru w szpitalu dla chorych na COVID-19

Macedonia Płn.: Do 14 wzrosła liczba ofiar pożaru w szpitalu dla chorych na COVID-19
Fot. Pixabay

W pożarze, który w środę wieczorem wybuchł w prowizorycznym szpitalu dla chorych na COVID-19 w Tetowie w Macedonii Północnej, zginęło co najmniej 14 osób – przekazała w czwartek miejscowa prokuratura. Wcześniej informowano o 10 ofiarach śmiertelnych.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną tragedii.

Prokuratura zleciła sekcję zwłok 14 osób, które zginęły w pożarze – przekazano w komunikacie. Dodano, że w sprawie toczy się śledztwo i nie wykluczono, że w pożarze mogło zginąć więcej osób.

Premier Macedonii Płn. Zoran Zaew napisał na Facebooku, że pożar w szpitalu poprzedziła eksplozja. Nie jest jasne co ją spowodowało, ale mogła być związana z przechowywanym w placówce tlenem medycznym – informuje Reuters. W czwartek na specjalnym posiedzeniu poświęconym pożarowi w Tetowie ma się zebrać macedoński rząd.

Szpital o modułowej konstrukcji zbudowano w 2020 roku na potrzeby pacjentów z COVID-19. Miasto Tetowo położone jest na północnym zachodzie kraju.

Macedonia Północna pod koniec sierpnia przechodziła szczyt kolejnej fali epidemii COVID-19. W liczącym około 2 mln mieszkańców kraju notowano średnio tysiąc nowych infekcji dziennie – informuje Reuters. Od tego czasu liczba zakażeń stopniowo spada. Pełen cykl szczepień przeciwko COVID-19 przeszło ok. 30 proc. mieszkańców tego kraju. (PAP)

Print Friendly, PDF & Email