Ma 21 lat, prawie nie widzi i pisze książki. Potrzebuje wsparcia

Ma 21 lat, prawie nie widzi i pisze książki. Potrzebuje wsparcia
Fot. pomagam.pl/ mat. prasowe

Wydał dwie i chciałby wydać dwie kolejne. Patryk Osieleniec z Włodawy cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, ma problemy z chodzeniem i bardzo słaby wzrok. Patrzy jednak na świat oczami wyobraźni i realizuje swoją pasję pisarską. By nadal mógł ją realizować potrzebuje odpowiednio dostosowanego komputera i wsparcia w rehabilitacji.

Niezbędna jest zarówno ta codzienna rehabilitacja (w której pomaga jego mama), ale także ta specjalistyczna – ta ostatnia jest jednak kosztowna.

Młody pasjonat pisarstwa urodził się w 25 tygodniu ciąży – jego szanse na przeżycie określane były jako niemal zerowe. Dziś ma 21-lat, ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie i nie przestaje walczyć o swoje marzenia.

– Rehabilitacja i zmagania z niepełnosprawnościami nie przeszkadzają mi w rozwoju osobistym i walki o swoje marzenia, które są jak każdej młodej osoby. Od kilku lat hobbystycznie zajmuję się pisaniem opowiadań z których powstały trzy książki i obecnie tworzę czwartą pt. „Potomac” – napisał Patryk na portalu pomagam.pl.

Pandemia COVID19 spowolniła wydanej trzeciej książki i rozpoczęcie prac nad czwartą jednak ma nadzieję, że w 2021 książka szczęśliwie się ukaże.

Patryka wesprzeć można dzięki wpłatom na portalu pomagam.pl/marzeniapatryka. Z zebranych pieniędzy chciałby on finansować turnus rehabilitacyjny i bieżące leczenie (koszt pracy fizjoterapeuty i inhalatora), zakup komputera spełniającego potrzeby osoby słabowidzącej i – na samym końcu – pozostałe fundusze planuje przeznaczyć na koszty wykonania grafik, okładki i korekty polonistycznej trzeciej i czwartej książki.

– Dzięki tej zbiórce (na portalu pomagam.pl – red.) Patryk będzie miał zapewnione fundusze na kontynuację rehabilitacji i realizację swoich marzeń. Patryk dzielnie walczy z przeciwnościami losu. Dzięki prozaicznej rzeczy jak nowy komputer z oprogramowaniem dla słabowidzących będzie realizował swoje pasje pisarskie i będzie mógł dalej tworzyć. To dzięki Państwu twórczość Patryka będzie kontynuowana i rozwijana – zaznacza Marcin Mleczko z Fundacji Nieskończone Możliwości. – Patryk to także wspaniały przykład dla innych osób niepełnosprawnych, by nie poddawały się i spełniały swoje marzenia. Wydatki poniesione w ramach tej zbiórki będą księgowo rozliczone przez Fundację i opublikowane w tekście tej zbiórki (na pomagam.pl) oraz jej aktualizacji po jej zakończeniu – dodaje.

pomagam.pl / Oprac. MM
Print Friendly, PDF & Email