Lublin: Wsparcie psychologiczne dzieci i młodzieży

Lublin: Wsparcie psychologiczne dzieci i młodzieży
Fot. pixabay.com

Miasto Lublin podejmuje działania, by móc odpowiedzieć na wszystkie potrzeby i aspiracje młodzieży. Wśród nich jest konieczność zapewnienia pomocy psychologicznej. Młodzi ludzie mogą liczyć na taką pomoc i skorzystać z niej bezpłatnie oraz bez skomplikowanych formalności również w okresie wakacji.

– Nieprzewidziane i trudne sytuacje życiowe wymagają pomocy specjalisty. Warto wiedzieć, gdzie szukać wsparcia i gdzie znaleźć osoby będące w stanie udzielić fachowej i szybkiej porady. Mając na uwadze zdrowie młodych ludzi, Miasto podejmuje lub włącza się w inicjatywy służące zapewnieniu im łatwego dostępu do specjalistów w tym zakresie, nie tylko w trakcie roku szkolnego, ale także w wakacje – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Fundacja Sempre a Frente, partner Europejskiej Stolicy Młodzieży, oferuje bezpłatną pomoc psychologiczną i psychiatryczną dla dzieci oraz młodzieży do 18 roku życia.

Skierowana jest także do osób pochodzących z Ukrainy. Aby z niej skorzystać nie jest wymagane skierowanie, ani posiadanie ubezpieczenia. Osoby potrzebujące wsparcia proszone są o kontakt mailowy na adres: pomoc@sempre.org.pl.

Wsparcie odbywa się w formie indywidualnych spotkań, które odbywają się w Przystanku Sempre przy ul. Lubartowskiej 24, po uprzednim umówieniu się na wizytę.

Osobom w wieku poniżej 18 roku życia musi towarzyszyć opiekun. Dla osób z Ukrainy pomoc psychologiczna jest świadczona przez ukraińskie psycholożki, a psychiatryczna w języku polskim przy wsparciu polsko-ukraińskiego tłumacza.

Wsparcie realizowane jest w ramach 2 projektów: „Psychologiczne wsparcie na starcie-pomoc ukraińskim rodzinom” finansowanego ze środków organizacji Plan International przekazanych przez Disaster Emergency Committee w ramach programu grantowego Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę oraz „poMOC psychospołeczna dla dzieci i młodzieży” finansowanego z programu Pajacyk Pomoc Psychospołeczna Polskiej Akcji Humanitarnej.

Dodatkowo, młodzież może skorzystać z oferty projektu „Przystanek Sempre. Wsparcie psychologiczne dla młodzieży”, który jest elementem działań Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

W wakacje oferowane jest indywidualne wsparcie psychologiczne dla osób w wieku 10-29 lat i ich rodziców/opiekunów.

Po bezpłatną pomoc można się zgłaszać drogą telefoniczną dzwoniąc na numer: 690 080 886 lub mailową, pisząc na adres: przystanek@sempre.org.pl.

We wrześniu ruszy nabór do grup terapeutyczno-rozwojowych pracujących w systemie roku szkolnego.

UM Lublin
Print Friendly, PDF & Email