Lublin: NGO mogą zdobyć fundusze na wkład własny

Lublin: NGO mogą zdobyć fundusze na wkład własny
Fot. pixabay.com

Organizacje pozarządowe, które pozyskały środki ze źródeł zewnętrznych i potrzebują tzw. wkładu własnego do swojego projektu, mogą go pozyskać od Miasta. Do połowy czerwca trwa drugi nabór ofert na dofinansowanie w tym zakresie.

Na realizację wniosków konkursowych w tym roku trafi łącznie 100 tys. zł. Do tej pory, w ramach pierwszej edycji konkursu wybrano sześć organizacji, które otrzymają dotacje na łączną kwotę ok. 60 tys. zł.

– Zdajemy sobie sprawę, że dużym wyzwaniem dla organizacji pozarządowych jest zapewnienie tzw. wkładu własnego w projektach. Dlatego przygotowaliśmy dla nich konkurs, w którym mogą pozyskać te środki z miasta. Wspieramy w ten sposób lubelskie organizacje w realizowaniu działań adresowanych do mieszkanek i mieszkańców Lublina. Serdecznie zachęcam wszystkie uprawnione podmioty do składania ofert. To doskonała okazja, aby uzyskać dofinansowanie na realizację ważnych społecznie inicjatyw – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji. 

Organizacje pozarządowe i inne podmioty działające na terenie miasta do 14 czerwca mogą składać wnioski w ramach otwartego konkursu ofert na wsparcie zadań publicznych, zaplanowanych do realizacji od początku sierpnia do końca roku. Oferty należy wypełnić i złożyć w postaci elektronicznej za pomocą platformy internetowej „Witkac” oraz w postaci papierowej, po wydrukowaniu z platformy Witkac. Wersję papierową oferty powinno się złożyć osobiście lub za pośrednictwem operatora pocztowego w siedzibie Biura Partycypacji Społecznej przy ul. Gilasa 3 lub w jednym z Biur Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Lublin (lista lokalizacji). Oferty można również złożyć za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej (ESP) Urzędu Miasta Lublin dostępnej na Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP).

Realizowany przez Lublin konkurs dla organizacji pozarządowych oferuje wsparcie projektów realizowanych ze środków pochodzących spoza budżetu Miasta. Ogłoszony został w odpowiedzi na potrzeby organizacji pozarządowych, które w tym roku prowadzą dialog z miastem w ramach przygotowania aplikacji w konkursie o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. W konkursie można składać oferty z różnych dziedzin, m.in. kultury, sportu, pomocy społecznej czy ochrony środowiska.

Wykaz ofert i wraz z wynikami oceny formalnej pierwszego naboru dostępny jest na stronie lublin.eu.

Mat. prasowe
UM Lublin
Print Friendly, PDF & Email