Lublin międzypokoleniowo „Odczarowuje Jesień Życia”

Lublin międzypokoleniowo „Odczarowuje Jesień Życia”
Fot. Alena Darmel/Pexels

Miasto Lublin zaprasza lubelskich seniorów i ich rodziny do udziału w kolejnej edycji wydarzenia „Odczaruj Jesień Życia”. W tym roku spotkanie odbędzie się 21 października (sobota) i będzie miało wyjątkowy, międzypokoleniowy charakter. Z uwagi na obchody Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023 w organizację wydarzenia włączyła się także lubelska młodzież.

– „Odczaruj Jesień Życia” to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz inicjatyw senioralnych w Lublinie. Jego ideą jest promowanie różnorodnej aktywności osób starszych oraz zachęcanie ich do czynnego uczestnictwa w życiu miasta. Dużą rolę w procesie aktywizacji seniorów odgrywa integracja międzypokoleniowa, a wspólne spotkania w ramach „Odczaruj Jesień Życia” są doskonałą okazją do współpracy i budowania więzi między różnymi pokoleniami lublinian. Szczególnie w tym roku, kiedy jesteśmy Europejską Stolicą Młodzieży. Stąd w organizację tegorocznej edycji włączyła się lubelska młodzież. Dzięki temu w pokazie mody, który stał się już tradycją, zobaczymy zarówno seniorów, jak i młodych mieszkańców i mieszkanki Lublina – mówi Monika Lipińska, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

VIII edycja „Odczaruj Jesień Życia” odbędzie się w najbliższą sobotę (21 października) w godzinach 12.00-16.00 w Galerii Olimp przy al. Spółdzielczości Pracy 32.

Na uczestników czekają liczne koncerty i występy taneczne oraz pokaz mody, który już na stałe wpisał się w program tego wydarzenia. W tym roku pokaz będzie miał charakter międzypokoleniowy – obok seniorów zobaczymy także lubelską młodzież.

Wydarzeniu tradycyjnie towarzyszyć będzie „Miasteczko dla Seniora” z licznymi stoiskami informacyjnymi. Bogatą ofertę wsparcia dla osób starszych zaprezentują podmioty działające w branży zdrowia, urody oraz sportu i rekreacji. Lubelscy seniorzy będą mieli także okazję zapoznać się z formami pomocy, które oferują lubelskie instytucje prowadzące stałe działania na rzecz wsparcia i aktywizacji osób starszych. Z kolei eksperci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą informować o wysokości świadczeń i zasadach, które trzeba wziąć pod uwagę przy podejmowaniu aktywności zawodowej na emeryturze. Na miejscu będzie można także wypełnić wniosek o wydanie Lubelskiej Karty Seniora, uprawniającej do szeregu ulg i rabatów.

Szczegółowy program wydarzenia:

  • 12.00 – 12.15 powitanie gości, występ zespołu wokalnego PASJONATTA pod kierownictwem artystycznym Aliny Famares;
  • 12.15 – 12.45 występ wokalny dzieci z „Pracowni głosu” Pauliny Multan;
  • 12.45 – 13.00 prezentacja idei wydarzenia;
  • 13.00 – 13.15 występ zespołu wokalnego Klubu Seniora „Jestem”;
  • 13.15 – 13.45 występ grupy tanecznej FLOW,  konkursy;
  • 13.45 – 14.45 koncert wokalistów Studia Wokalnego Bluelife-Art w Lublinie;
  • 14.45 – 15.45 międzypokoleniowy pokaz mody;
  • 15.45 – 16.00 podsumowanie i zakończenie.

Organizatorami VIII edycji „Odczaruj Jesień Życia” są Miasto Lublin, Rada Seniorów oraz Galeria Handlowa Olimp.

Mat. prasowe
UM Lublin
Print Friendly, PDF & Email